Porady - pytania i odpowiedzi

2015-04-10 10:47 autor: monika_roj

11 635 odsłon

Jak odebrać to, że dziadek nie przyszedł do mnie na Wielkanoc?

Zaprosiłam dziaska na wielkanoc, mam nowe swoje mieszkanie w którym jeszcze nie był chociaz obiecał, że mnie odwiedzi jak będe na swoim... lecz tak się nie stało a na zaproszeni na wIELKANOC odmówił. Jest mi bardzo przykro ponieważ ja go bardzo często odwiedzam, gotuje mu zakupy robie a on mnie odwiedzać nie chce natomiast do mojego wujka pojedzie a jego syna pojedzie i również jak ja mu przywioze gołąbki to potrafi jemu zamrozić i dac synowi. Co mam robić? Obrazić się i nie odzywać czy dalej mam skakać koło niego a i tak będę ta gorszą?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-04-13 12:58 autor odpowiedzi: henkel

  w rodzinie miałem podobną sytuację, w końcu zdenerwowałem się i powiedziałem, że nie będe naskakiwał i zakończyłem częste próby namowy bliskiej osoby do odwiedzić i przestałem tak bardzo pomagać, niestety to nic nie ndało dalej byłem tym kimś gorszym. ALe przynajmniej przestałem się już przejmować i tracić  swoj cenny czas na innych, których nie bardzo obchodzę i jest mi z tym lepiej, choc wiadomo nie ukrywam, że to przykre ale już się nie oszukuje, trudno czasami tak jest a my nie musimy byc dobrymi samarytaninami.

  iwasiwa skomentował/a odpowiedź 2015-12-07 20:23

  Ja bym tak do tego nie podchodziła,dziadek to zawsze będzie dziadek,odwiedzałabym go nadal,tyle,że bym mu tak nie nadskakiwała,może on nie lubi takiej nadgorliwej opieki,raczej bym z nim szczerze porozmawiała dlaczego tak się zachowuje,nieraz szczera rozmowa może pomoże mu zrozumieć i uświadomić,że i dla ciebie powinno się znaleźć miejsce w jego sercu.

  Oceń odpowiedź 1 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-06-13 15:23 autor odpowiedzi: wladyslawa.mm

  Myślę że rozmowa z dziadkiem dużo by pomogła spróbuj

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Różności

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania