Porady - pytania i odpowiedzi

2012-10-26 13:29 autor: antoni64

6 715 odsłon

Wnuk już mnie nie odwiedza

Mój wnuczek ma 16 lat. Dawniej przychodził do mnie chętnie a teraz jakby mnie unikał. Pytalem corki co moze byc powodem takiego zachowania, to mi odpowiedziala ze taki wiek. Kocham wnuka i chciałbym aby nadal do mnie przychodził, ale nie wiem co zrobić. Może macie podobne doświadczenia? Próbowałem z nim rozmawiać ale usłyszałem tylko ze nie będize ze staruchem gadać. Proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-10-26 16:10 autor odpowiedzi: bodzio2

  Myślę ze wnuk już po woli dorasta, staje się bardziej dojrzałym człowiekiem pod każdym wzgledem, być może już posiada swoja sympatie którą darzy uczuciem, i glatego zwyczjnie brakuje mu czasu na spotkanie z babcią, czy dziadkiem - taka jest kolej rzeczy, to nie znaczy że już swoich dziadków nie kocha, ale poświęca im nieco mniej czasu, niż dotychczas.

  Może są inne powody o których nie chce mówić, proszę spróbować zasięgnąć informacji od rodziców, może coś więcej powiedzą, pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-14 00:19 autor odpowiedzi: dabb

  Tak, to ten wiek. Teraz woli spędzać czas z rówieśnikami niż z rodziną.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-22 11:02 autor odpowiedzi: basiar2002

  Odpowiedź Twojego wnuka jest porażająca. Trzeba tym bardziej z nim porozmawiać.  To , że jest w wieku dojrzewania nie usprawiedliwia go , żeby poróżniał  w rodzinie bliskie mu osoby.  Uważam , że powinni zrobić to rodzice, powiedzieć mu , że dziadek tęskni i oczekuje. Niech wie , że tak jest i robi przykrość dziadkowi dla którego nie ma czasu. Dać mu odczuć, że jesteś tą odpowiedzią  zraniony.  Bliskość  dla rodziny nie polega na  rozgraniczeniu wieku, rodzinę się kocha bezgranicznie i  o tym trzeba mu przypomnieć. Odpowiednia pora , żeby ukształtować to w nim dopuki nie będzie za późno.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 20:48 autor odpowiedzi: LECHO

  podejrzewam, że mógł wpaść w złe towarzystwo- i to mogło go tak zmienić. nowy światopogląd, bunt, szpanowanie, chęć wywyższania się- warto przyjrzeć się z kim się chłopak zadaje i na pewno trzeba o tym porozmawiać z młodzieńcem.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 21:01 autor odpowiedzi: anatol61

  Przypomnij sobie czas kiedy ty miałeś szesnaście lat.Czy w tym wieku znajdowałeś dużo czasu dla swojego dziadka.Zgadzam się że forma w jakiej to powiedział jest naganna,ale potraktuj to trochę z przymrużeniem oka.Młodzież często przenosi zachowania ze swojej paczki,na relacje z rodzicami czy dziadkami.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-20 18:45 autor odpowiedzi: KarolI

  Spóbuj z nim porozmawiać,o jego problemach,zainteresuj sie nimi.To nie przyjdzie od razu,ale to jedyna droga.Młodzież żyje swoim życiem,nawet język trudno zrozumieć.Na początek poproś,o pomoc w czymś co wiesz,że jest jego mocną stroną,nawet jeżeli nie do końca tej pomocy potrzebujesz.Wymyśl jezeli nie można inaczej problem z telefonem,ustawieniem anteny,czy komputerem.Powinno pomóc.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 13:32 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Mnie też dorastający wnuk odwiedza rzadziej,choć od maleńkiego byliśmy bardzo związani.Rozumiem,że to taki wiek,ma teraz swoje towarzystwo i dziadka już nie bardzo potrzebuje,ale nie wyobrażam sobie,że mógłby powiedzieć-''nie będę ze staruchem gadać"...Potrzebana jest rozmowa z rodzicami i oczywiście z chłopcem,takich zachowań nie można lekceważyć!

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 21:15 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Słownictwo jak najbardziej naganne,ale niestety media a zwłaszcza telewizja daje takie przykłady.Nie wymagaj od wnuka zbyt wiele,on ma swoje problemy.Może Ci się wydawać że nieważne ale inaczj myśleliśmy mając tyle samo lat co On teraz.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dzieci i wnuki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania