Porady - pytania i odpowiedzi

2011-05-09 14:12 autor: Nikaa

9 027 odsłon

Zabawy dla starszych dzieci

Czy ktoś zna jakieś fajne zabawy do dzieci w wieku od 8 do10 lat?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-05-20 17:05 autor odpowiedzi: grzesiek

  Polecam SCRABBLE  Kosztuje wprawdzie około 100 zł ale to inwestycja w rozwój intektualny dziecka. Niby jak zwykła krzyzówka, ale wciąga poprzez rywalizację na punkty, zachęca do poszukiwań (np w słownikach, encyklopediach) wzbogaca słownictwo - nie tak jak sms-y, jest trwała (plansza i zetony wytrzymują wiele wakacyjnych wyjazdów) ma niewątpliwe walory edukacyjne. Umozliwia udział w turniejach i zawodach, oraz rozgrywkach przez internet (to ostatnie bez konieczności zabijania przeciwnika).

  Grzesiek

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-14 08:19 autor odpowiedzi: dabb

  Można zorganizować dziecią kalambury. Gra w rodziny wyrazów: pierwsza osoba mówi dowolny wyraz główny np. dom. Każdy gracz podaje inny spokrewniony wyraz, np. domownik, domowy, przydomowy, udomowiony. Ta osoba, któranie jest w stanie wymyślić kolejnego wyrazu zawieracącego ten sam rdzeń- w tym przypadku dom, oraz ta, która się pomyli odpada z gry.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 19:50 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Pewnie, że znam. Zabawa w państwa i miasta jest nie tylko fajna ale także uczy pisania, logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji, sprawia, że musimy trochę pogłówkować i stajemy się kreatywni. Warto zarażać dzieci pasjami od najmłodszych lat - takie dzieci mogą np. malować obrazki bądź zdobić przedmioty decoupage- będzie to dla nich napewno twórcze i pasjonujące. Gdy zobaczą przedmiot własnoręcznie ozdobiony - będą się nim chwalić i cieszyć ze swojej zdolności i twórczości. Ja w wieku 10 lat bardzo lubiłam bawić się w szkołę. Jest to fajna zabawa, która pomaga oswoić się z prawdziwą szkołą, a ta domowa niech będzie sympatyczna. Atrybuty w tej zabawie to tablica i kreda, ewentualnie zeszyt i długopis. Można także kupić maty do zabawy - takie dla całej rodziny - to nie tylko świetna zabawa ale także współpraca. Dzieci chętnie grają w warcamy, gry planszowe, budują domki z kart. Jeśli chodzi o gry na świeżym powietrzu ja swojego czasu uwielbiałam bambinktona, chowanego, grę w klasy, skakanie przez gumę bądź na skakance, jeżdzenie na rowerze bądź rolkach.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 20:56 autor odpowiedzi: LECHO

  gry planszowe na pewno, gry w piłkę, gry karciane, składanie modeli samolotów, puzzle, karaoke, kalambury, koło fortuny, kolekcjonowanie drobiazgów, naśladowanie słynnych postaci.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 21:06 autor odpowiedzi: anatol61

  Cóż obecnie bardzo wiele dzieci preferuje gry komputerowe,chociaż muszę się pochwalić,że gram ze swoimi wnukami(8 i 10 lat) w szachy,oraz nauczyli mnie gry w tabu.Bardzo interesująca gra wymagająca niezłej inwencji,rozwijająca umysł.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-21 10:42 autor odpowiedzi: KarolI

  Ostatnio wpadłem na wspaniały pomysł,przynajmniej mnie się tak wydaje,ale reakcja moich wnuków to potwierdza.Demonstruję im proste doświadczenia z zakresu chemii i fizyki trochę na pograniczu sztuczek magicznych.wymaga to trochę przygotowań,ale radości i zainteresowania jest co niemiara.Poza tym mam nadzieje że będzie to na przyszłość pomoc w edukacji.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 15:03 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Gram z wnukami w szachy,chociaż chętnie też grają w "karcioszki"-makao.Jest to dobra alternatywa dla gier komputerowych.Nie wiem jak długo jeszcze będą chciały to robic,ale póki co jest ok.W scrabble też często i chętnie gramy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 18:34 autor odpowiedzi: smiling

  w okręty - zbijanie okrętów

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dzieci i wnuki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania