Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-12 12:05 autor: Nikaa

70 855 odsłon

Czy codzienne picie piwa to alkoholizm?

Czy codzienne picie piwa to alkoholizm?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI (pokaż wszystkie )

 • 2015-08-16 14:19 autor odpowiedzi: Kacper87

  Też kiedyś byłem kiedyś uzależniony od piwa i nie jest wcale z tego łatwo wyjść. Wmawiasz sobie że potrafisz wytrzymać bez piwa i robisz sobie czasami przerwy 2-7 dniowe ale i tak wracasz spowrotem w ciąg codziennego picia piwa.

  Kiedyś byłem uzależniony od zioła 4 lat paliłem, pokonałem ten nałóg bo zamiast sięgnąć po blanta sięgałem po butelke piwa i tak zastąpiłem jeden nałóg drugim nałogiem.

  Wiem że wydaje się to mało sensowne zastąpić jeden nałóg drugim nałogiem ale mi pomogło. Tak samo zastosowałem się do piwa zastąpiłem go Pepsi, ilekroć nachodziła mnie ochota na piwo aby sie rozluźnić czy zrelaksować nalewałem sobie szklankę Pepsi i znów zastąpiłem jeden nałóg kolejnym. I tak już 2 lata nie pije. Może za kolejne 2 lata uda mi się Pepsi zamienić na jakiś sok albo jogurt ale patrząc wstecz od czego zaczynałem to i tak się ciesze że jakoś z tego wybrnołem.

  Moja rada jes taka zastąp jeden nałóg drugim ale który będzie mniej szkodliwy dla Ciebie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-17 11:31 autor odpowiedzi: smiling

  Nie koniecznie jest to alkoholizm , jeśli normalnie możesz egzystować bez piwa,to dobrze, lecz jeśli nie możesz się bez niego obejść to tak . Człowiek z chorobą alkoholową dla zdobycia butelki alkoholu będącego na wystawie gdy odczuwa brak alkoholu potrafi w samo południe, wybić szybę wystawową dla zdobycia  gobez względu na to czy ktoś obok to widzi czy nie. Codzienne picie piwa to najlepsza droga do zostania alkoholikiem  pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

Strony: 1 2

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Uzależnienia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy