Porady - pytania i odpowiedzi

2012-02-08 12:08 autor: elza1302

14 868 odsłon

Jakie prawo do mieszkania mają moje dzieci?

Niedawno zawarliśmy związek małżeński. Mój  mąż jest właścicielem mieszkania, które kupił kilka lat wcześniej przed ślubem ze mną. Nie mamy spisanego żadnego testamentu.  Czy w przypadku kiedy ja umrę , moje dzieci będą miały jakiekolwiek prawo do tego mieszkania? Czy w przypadku śmierci nas obojga/ np. pierwsza ja, potem on/, moje dzieci będą spadkobiercami tego mieszkania, jeżeli testament nie zostanie  spisany ?  Mąż nie ma własnych dzieci, tylko rodzeństwo...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-02-12 23:50 autor odpowiedzi: Radca prawny Łukasz Obrał / prawo-porady.pl

  Mieszkanie wchodzi w skład majątku osobistego Pani męża.

  Pani dzieci nie są spadkobiercami ustawowymi Pani męża. Nie odziedziczą oni zatem mieszkania, chyba, że mąż sporządzi testament, w którym powoła do spadku swoich pasierbów.

  Jeżeli Pani mąż nie pozostawi testamentu to spadek po nim na podstawie ustawy nabędą Pani oraz rodzeństwo męża, ewentualnie zstępni nieżyjącego rodzeństwa męża (zakładam, że rodzice męża nie żyją).

  Jeżeli pierwsza umrze Pani to spadek po Pani mężu, w przypadku dziedziczenia ustawowego, nabędzie rodzeństwo męża, ewentualnie zstępni nieżyjącego rodzeństwa męża.

  Ad METAM Łukasz Obrał Radca Prawny

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania