Porady - pytania i odpowiedzi

2017-11-16 21:51 autor: Kobieta789

8 257 odsłon

Podział majątku po śmierci ojca

Witam,
Mąż ma syna z pierwszego małżenstwa. Ja jako panna otrzymałam od rodziców jako darowiznę kilka działek. Na tych działkach jeszcze przed ślubem wybudowalismy nieruchomosci pod wynajem. Pieniadze na te nieruchomości mieliśmy ze wspólnie wziętej z banku pożyczki hipotecznej (nie bylo na umowie podanego celu pożyczki) oraz ze sprzedaży jednej działki (rodzice sprzedali i dali mi pieniadze). Działki sa pod hipoteką w banku.
Nastepnie już po ślubie wybudowaliśmy dom na innej z moich działek. Urodziło nam sie 2 dzieci.
Moje pytanie: czy jeśli mąz umarłby przede mną, to czy jego syn miałby prawo do roszczenia jakichkolwiek pieniedzy z tych nieruchomości?
I drugie pytanie: czy istnieje jakakolwiek możliwośc, żebyśmy wraz z mężem sporządzili wspólny lub osobny dokument, że na wypadek śmierci jednego z nas, ta druga osoba zachowa wyłączne  prawo do wszystkich nieruchomości do momentu śmieci, a dopiero po śmierci obojga dzieci otrzymają spadek?

Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam


[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania