Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-18 20:48 autor: mariusz30

12 977 odsłon

Przepisanie mieszkania? Testament?

Witam.

Chciałbym sie dowiedziec jak wygląda sprawa mieszkania. Mieszkam z ojcem który ma juz swoj wiek i jest włascicielem mieszkania ktore mamy zamiar przepisac na mnie, ale nie bardzo wiem jak? Mam kilkoro rodzenstwa ktorzy juz maja swoje lokum, a mieszkanie w ktorym mieszkam ma nalezec do mnie. Jest mozliwosc przepisania mieszkania tylko na syna (na mnie) po smierci ojca nie wliczajac w to rodzenstwa? Czy po smierci musze spłacic całe rodzenstwo? Czy musze miec meldunek na tym mieszkaniu jesli ojciec zyje? Pytam bo mam okazje na mieszkanie z urzedu, ktore jest całkowicie zrujnowane, ale warunkiem jest przemeldowanie sie od ojca, i nie wiem co mam zrobic? Jesli bym nie musiał spłacac rodzenstwa to zostane z ojcem jesli zajdzie taka potrzeba. Zalezy mi równiez na jak najkorzystniejszej opcji. 

Pozdrawiam i dziękuje

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-17 15:15 autor odpowiedzi: Eska1954

    Wcale nie musisz mieszkać i być zameldowany w mieszkaniu,które ojciec ci przepisze.Za życia ojciec może dysponować swoim majątkiem wg. własnej woli i przepisać mieszkanie tylko na ciebie.Po smierci,jak nie zostawi testamentu majątek zostanie podzielony na wszystkich spadkobierców.Nawet jak w testamencie zrobi ciebie właścicielem mieszkania,to rodzeństwu należy sie zachówek.Odpowiednim zapisem i to można obejść.

    Ocena odpowiedzi 0 12

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania