Porady - pytania i odpowiedzi

2011-02-28 04:57 autor: waq

8 532 odsłon

Jak żyć po zdradzie?

Bardzo Ją kocham a Ona mnie zdradzila pomyślałem o rozwodzie, ale życia bez Niej nie mogę sobie wyobrazić  Z nią też

 

Mam 50 lat i poraz pierwszy nie wiem co robić. Moje życie straciło sens. Jak teraz żyć i po co...???

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-04-13 19:36 autor odpowiedzi: jurek5109

  MAM 4 PARTNERKE I DOPIERO TERAZ TA WLASCIWA A TAK SIE BALEM PO KAZDYM ROZSTANIU Z POPRZEDNICZKAMI TERAZ WIDZE ZE BYLEM GŁUPI ZE TRWALEM W TOKSYCZNYCH ZWIAZKACH NA SWIECIE JEST TYLE WSPANIALYCH I SAMOTNYCH KOBIET A W PANA WIEKU JEST 3 KOBIETY NA 1 GOSCIA DO WYBORU I KOLORU .TYLKO JEDNO- NIE WCHODZIC W ZADNE UKLADY Z DZIECMI WYBRANKI ZAWSZE BEDZIE ZLE . NIE ZALALAMUJ SIE JEDZ DO SANATORIUM LUB NA WCZASY ZOBACZYSZ ZE NA TWOJEJ ZONIE SWIAT SIE KONCZY A MILOSC PRZEJDZIE SAMA JAK I ROZPACZ

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-10-22 09:01 autor odpowiedzi: danutaczy

  Jestem kobietą po 50-ce i po rozwodzie z powodu zdrad męża ,pozbierasz się choć to trudne(bardzo),nie rozpamiętuj tego co się stało bo tylko się pogrążasz,zajdż jakieś zajęcie, rower,nauka języka,może nowa znajomość itp.Mnie mówiono-po burzy zawsze świeci słońce-to prawda.Serdecznie pozdrawim i glowa do góry!

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-01-24 20:13 autor odpowiedzi: feniks

  I

  m bardziej kochamy  to w razie czego , bardziej cierpimy . Nic i nikt nam nie pomoże , tylko sami musimy się  zmierzyć z tym co przeżywamy po zdradzie . .Zdaję sobie sprawę z tego  że jesli trwać z wiązku , to trzeba ...grać ze się nie widzi , nie słyszy i lepiej nic nie mówić  i udawać ze nic sie nie stało  , tylko czy wtedy bedziemy sobą ? Każdy przypadek   jest wyjątkowy i pytanie czy będzie tyle siły zeby to znieść  i czy warto , bo historia lubi sie powtarzać .Nie bedę Pana podtrzymywała na duchu bo prawda jest przykra i trzeba sie z tego otrzasnąć .    Myśle po prostu ze żona pana nie kocha i dlatego była zdrada .Ona ucieka bo nie kocha  a pan goni bo ... kocha .To sa sprawy bardzo indywidualne .   I ja kochałam męża , ale niestety nie byłam kochaną ,dlatego też zdradzaną .Dziś mam pięćdziesiat kilka lat i nigdy nie ubiegałam sie o wolność ,  która dano mi na siłę.

  Dopiero dzis , zupełnie przypadkiem wpadłam na ta stronę , zaczęłam czytać i niestety ale temat po dwóch latach nie jest mi jeszcze obcy .Ale Panu zyczę wszystkiego dobrego .

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-05-11 14:24 autor odpowiedzi: Barbara Michno-Wiecheć, psycholog psychoterapeuta

  Każda zdrada jest ogromnym ciosem dla osoby, która ją przeżywa. Pojawiają się różne myśli i emocje, od zaprzeczania, wściekłości, chęci odwetu, poprzez poczucie winy, zaniżoną samoocenę, niedostrzeganie perspektyw na dalsze życie, czasami myśli samobójcze. Chęć rozwodu jest naturalną reakcją na tę sytuację. Jednak, jak sam Pan słusznie zauważył - jednocześnie trudno jest dalej żyć z tą osobą lub bez niej, co oznacza, że czuje Pan ogromny żal do żony, ale jednocześnie z powodu jej błędu, nie potrafi Pan jej nagle przestać kochać.

  Nie znam szczegółów Pana sytuacji, nie wiem jaki był powód zdrady, jakie okoliczności. Często zdrada jest bardzo wyraźnym sygnałem, że w relacji coś przestało działać, że czyjeś potrzeby i oczekiwania nie są realizowane. Wydaje się, że skoro jakiś schemat zachowań sprawdzał się przez wiele lat, to nie warto nic zmieniać. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie chcę umniejszać faktu, że to Pan został zdradzony, ale może po prostu Pana żona pierwsza odważyła się w ten sposób pokazać Panu, że koniecznie trzeba coś w Waszym związku zmienić. Mogę się jedynie domyślać, że przed zdradą Pan również mógł odczuwać dyskomfort w tym związku. 

  Oczywiście rozwód jest ostatecznym rozwiązaniem. Każdą decyzję warto starannie przemyśleć. Może się bowiem okazać, że jest to przełom w Państwa związku, który ma przynieść wiele dobrego, mimo cierpienia które Pan teraz przeżywa. Mam za mało informacji, aby móc się bardziej rzeczowo odnieść do Pana problemu, jednak wierzę, że spokojna, szczera rozmowa o własnych uczuciach, pragnieniach, potrzebach i oczekiwaniach pomoże oczyścić atmosferę i zacząć od nowa, cokolwiek to oznacza. 

  Mimo iż jest to książka o kobietach, polecam Panu lekturę "Kup kochance męża kwiaty" autorstwa Katarzyny Miller.

  Pozdrawiam, 

  Barbara Michno-Wiecheć

  psycholog psychoterapeuta

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-14 16:02 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  PROSZĘ PANA... PODZIWIAM PANA ZA PRÓBĘ WYBACZENIA. TO PIĘKNY AKT, KTÓRY ZASŁUGUJE NA UZNANIE. MY LUDZIE BĄDZIMY - CZASAMI JEDNA POMYŁKA WAŻY NA NASZYM ŻYCIU. NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ, KTO JEST BEZ GRZECHU. JEDNI POTRAFIĄ WYBACZYĆ ZDRADĘ, INNI NIE. NIE MOŻNA NARZUCICĆ NIKOMU CO POWINIEN W TEJ SYTUACJI POSTĄPIĆ- TO WYBÓR ROZSTRZYGNIĘTY W GŁĘBI WŁASNEGO SERCA. DLA POCIESZENIA PODAM PRZYKŁAD ZNANY OSTANIO ZE ŚWIATA POLITYKI. PANI MAŁGORZATA- ŻONA TUSKA JAWNIE PRZYZNAJE SIĘ DO ZDRADY SWOJEGO MĘŻA. ON JEJ WYBACZYŁ. ZDRADZIŁA BO SIĘ ODDALILI OD SIEBIE-TO BYŁO PO 5LATACH ZWIĄZKU. ONI POTRAFILI WYBACZYĆ I NA NAWO ODBUDOWAĆ ZAUFANIE W ZWIĄZKU I STWORZYĆ RODZINĘ. JAKA BĘDZIE PANA DECYZJA ZALEŻY OD PANA! JEDNA PODPOWIEDZ- JEŚLI ZDECYDUJE PAN SIĘ NA WYBACZENIE PROSZĘ NIE WYPOMINAĆ ZDRADY ŻONIE. MOŹE POMOC PSYCHOLOGA?

  Oceń odpowiedź 1 9

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 22:15 autor odpowiedzi: LECHO

  odnajdź teraz swoje pasje, zainteresowania, odnów kontakty ze znajomymi, zainwestuj w siebie! Rób to, co przynosi Ci radość i szczęście! To powoli pozwoli Ci się odbudować i będzie Twoją szansą na nowe, lepsze czasy.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 07:25 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Zdrada boli,nie daj się więcej ranić.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Małżeństwo

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy