Porady - pytania i odpowiedzi

2015-01-15 12:40 autor: henkel

15 281 odsłon

Nerwowość od tarczycy?

Witam wszystkim, mam mały problem. Otóż moja żona ma niedoczynność tarczycy i od pewnego czasu jest coraz bardziej nerwowa i rozdrażniona. W związku z tym mam pytanie czy to możliwe, że to skutki uboczne tarczycy? Ktoś może z Was ma taki problem? Prosze o napisanie jak moge pomóc żonie by nerwy się zmniejszyły.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-01-27 02:20 autor odpowiedzi: RÓŻA 83

  Też mam w rodzinie osoby z tą chorobą i lekarz twierdził, że ona ma wpływ na nerwowość. Pozostaje też inna kwestia, mogą to być ogólne problemy hormonalne np. związane z przekwitaniem (nie wiem w jakim wieku jest pana żona więc nie wiem czy to ją dotyczy) Warto zrobić badania. Pozostaje też kwestia zażywanych leków, też potrafią wpływać na nerwy! Warto udać się do lekarza i on już powinien pokierować dalej jeżeli zajdzie potrzeba.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-01-27 02:20 autor odpowiedzi: elaela

  Tak to możliwe, ponieważ osoby z chora tarczycą stają się drażłiwe i rozdrażnione. Postaraj sie wspierać żonę we wszystkim. Bądź przy niej i pomagaj jej, niech czuję, że jestes z nią. A może jak sama wie, że stała sie bardzo nerwowa pomogą jakieś tabletki ZIOŁOWE na uspokojenie.

  Ocena odpowiedzi 1 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-02-26 09:50 autor odpowiedzi: gorczyn2

  Mi lekarz polecił stałe branie magnezu "Filomag B6".

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-05-29 10:15 autor odpowiedzi: babciela

  Ja myslę , ze przyczuną nerwowosci żony, jest złe dawkowanie leków- niedoczynnosc przeszla w nadczynnośc-konieczna powtorka badań (uwaga FT3 FT4- bo to sa hormony tarczycy TSH - to tormon przysadki)- i USG z biopsją. Pozdrawiam babciela

  Ocena odpowiedzi 2 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania