Porady - pytania i odpowiedzi

2011-05-05 14:34 autor: omiga

9 935 odsłon

Buntowanie dzieci przez męża

Mój mąż buntuje przeciwko mnie nasze dzieci , podważa mój autorytet, np. mówi dzieciom że ich nie kocham nie rozumiejąc że je krzywdzi (ja bardzo kocham dzieci i dbam o nie dlatego bardzo mnie boli że mąż tak mnie oczernia) synek stał sie agresywny w stosunku do mnie po takim buntowaniu go przez męża.

mój mąż był wychowywany tylko przez bardzo rygorystyczną matkę która go bardzo krytykowała i z która spał do 21 roku życia. co na to prawo kanoniczne?

N.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-14 15:55 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Droga Pani N. sytuacja nie jest łatwa. Proszę spróbować porozmawiać (rozsądnie - bez emocji) z mężem i powiedzieć mu o pani uczuciach - w jaki sposób buntowanie - i brak poczucia autorytetu wpływa na pani samoocene -jako matki. Proszę dać mu przeczytać artykuł , dotyczący wpływu takiego postępowania zarówno na dziecko, jak i na paniom. Zapytać męża czy chciałby aby syn, w przyszłości w taki sposób odywał się do żony. O ile jest to możliwe proszę udać się do psycholga- sama, bądź z synem i mężem. Terapia przyda się pani ze względu na odbudowanie poczucia wartości a rodzinie na odbudowane relacji i wzajemnego zaufania. Zawsze proszę pamiętać, że to jest pani życie. Pani, jako człowiek ma prawo do poczucia własnej wartości. Nie chcę namawiać na rozstanie, ale czasami ciężko jest zmienić charakter męża. Poświęcać się całe życie czasem nie ma sensu, o ile nie czerpie pani radości z pożycia małżeńskiego i jest pan traktowana przedmiotwo. To pani wybór i pani życie! pS. PROSZĘ TAKŻE NIE OBRAŻAĆ MĘŻA PODCZAS KŁÓTKI BO CZASEM W MAŁŻEŃSTWIE, JEDNA STRONA NAPEŁNIA DRUGĄ. JEŚLI BĘDZIE PANI SKOŁONNA WYBACZAM I SAMA UZNA SIĘ ZA WARTOŚCIOWĄ , PEŁNĄ SIEBIE KOBIETĘ TO CHODZBY INNA OSOBA OBRAŻAŁA PANIĄ NIE BĘDZIE MIAŁO TO ZNACZENIA, W POCZUCIU WARTOŚCI. JESLI SAM SIEBIE NIE POKACHASZ I NIE USZANUJESZ-NIKT TEGO ZA CIEBIE NIE ZROBI.

  Oceń odpowiedź 0 11

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-25 19:34 autor odpowiedzi: smiling

  chciało by się powiedzieć widziały gały co brały , lecz nie oto chodzi ,jesteście ze sobą długo ,przeżyliście wspaniałe chwile  były kryzysy które razem żeście przetrwali. kochacie się lecz z porozumieniem  już nie jest tak - nie czekaj dłużej wzajemne obwinianie niczego dobrego nie wróży , Walcz oswoją rodzinę bo coraz trudniej będzie wam się porozumieć . Myślę że najlepszym wyjściem to iść na terapie wspólną terapię - terapię dla małzeństw , lecz do tanga trzeba dwojga - musi być wizyta zaakceptowana przez dwie połówki i w/g mnie to jest jedyna szansa dla Was pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 07:30 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Na pewno rozmowa z psychologiem byłaby bardzo pomocna,ale znając życie pani mąż na pewno uważa,że postepuje właściwie i nie zgodzi się na wizytę,a sam pewnie nie zrozumie jak bardzo krzywdzi dzieci.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Małżeństwo

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy