Kolejne badania pokazują, że produkty pochodzenia zwierzęcego mogą zwiększać ryzyko problemów z układem sercowo-naczyniowym.
Siła uścisku dłoni może wskazywać na poziom zdrowia sercowo-naczyniowego. Okazuje się, że dość dokładnie pozwala oszacować ryzyko problemów układu krążenia.
Jedz głównie warzywa i owoce, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko cukrzycy, radzą badacze z Harvard T. H. Chan School of Public Health w Bostonie.
Słodkie, soczyste mandarynki to świetny zdrowy deser. Teraz jest kolejny powód, by po nie sięgać - mają właściwości ochronne przed chorobami serca i cukrzycą. Pomagają też uniknąć otyłości.
Jak wynika z nowych zaleceń Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (American Heart Association, AHA), diabetycy szczególnie powinni kontrolować poziom cholesterolu.
Niejednokrotnie już wykazywano związek między smażonym jedzeniem i problemami zdrowotnymi. Kolejne badanie potwierdziło wyższe zagrożenia chorobami serca w przypadku diety pełnej „smażeniny".
Jeśli doświadczyłeś/aś zawału, masz też wyższe ryzyko udaru i utrzymuje się ono nawet przez kilka miesięcy, mówią medycy z Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku.
Papierosy wywołują wiele różnych chorób, w tym dolegliwości sercowo-naczyniowe, które u palaczy trzykrotnie częściej powodują śmierć w porównaniu z osobami niepalącymi.
Dla diabetyków utrzymywanie ciśnienia krwina poziomie nie wyższym niż 130/80 jest kluczowe, by mogli uchronić się przed zawałami i udarami.
Jeśli zmagasz się z chorobami serca, o wiele bardziej grozi ci demencja. Wszystko dlatego, że mózg może nie być zaopatrywany w taką ilość tlenu, jaka dostawała się do niego wcześniej.
Niby nikogo do wyjazdu wakacyjnego nie trzeba zachęcać, a jednak kult pracy staje się na tyle powszechny, że niektórzy niechętnie odpoczywają. W każdym razie, aby być efektywnym zawodowo, trzeba też umieć się relaksować, do tego zaś urlop jest niezbędny. Oto kolejny powód, by udać się „pod gruszę" - poprawisz zdrowie fizyczne i psychiczne samopoczucie.
Jest związek pomiędzy intensywnymi emocjami wywołanymi wydarzeniami sportowymi, a wzrostem ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych. W dniu rozgrywek to ryzyko wśród mężczyzn może wzrosnąć nawet o 11 proc. względem ryzyka wyjściowego. To ważna informacja w trwającym sezonie wydarzeń sportowych. Szczególnie, że co trzecia osoba nie wie, jakie są objawy zawału serca, a tylko co piąty Polak zareaguje właściwie w przypadku jego podejrzenia.
Trzeba bezzwłocznie udać się po pomoc medyczną, gdy pojawią się pierwsze objawy zawału, ostrzegają uczeni z Karolinska Institutet w Sztokholmie.
Przewlekłe infekcje jamy ustnej są czynnikami ryzyka zarówno choroby wieńcowej, jak i udaru niedokrwiennego.
Nie obawiaj się podejmowania wysiłku fizycznego po zawale. Właściwie tylko on jest w stanie zwiększyć szanse na poprawę zdrowia.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni