Chili prawdopodobnie nie tylko hamuje wzrost komórek nowotworowych w trzustce i posiada znane dietetykom właściwości pomagające spalać tkankę tłuszczową. Ostatnio australijscy uczeni odkryli kolejne dobroczynne działanie pikantnej przyprawy: regularne spożywanie papryki chili może pomóc osobom otyłym oraz cierpiącym na cukrzycę kontrolować poziom insuliny we krwi – nawet niewielka ilość przyprawy regularnie dodawana do posiłków może ułatwić tę kontrolę nawet o 60 procent.
Komisja Europejska przyzwoliła na wypuszczenie na rynek Exubery- insuliny wziewnej. Będzie stosowana w leczeniu dorosłych osób chorych na cukrzycę typu 1 i 2. Oryginalność tego medykamentu polega na sposobie jego przyjmowania, jest to lek, który się wdycha.
Okres urlopów to często duży stres dla chorych na cukrzycę. Obawiają się wyjechać na urlop, nie wiedzą, czy podróż nie zaszkodzi ich zdrowiu. I choć niestety nawet latem nie można wziąć urlopu od cukrzycy, to można tak zaplanować urlop z cukrzycą, aby przebiegł on zupełnie bezpiecznie.
Ekstrakt z owocu gardenii, od wieków używany w chińskiej medycynie naturalnej, może być skuteczny w walce z cukrzycą w jej początkowym stadium, odkryli bostońscy naukowcy z harwardzkiej Akademii Medycznej oraz Centrum Medycznego Beth Israel.
Zmniejszenie poziomu insuliny może odpowiadać za rozwój choroby Alzheimera, jak pokazały eksperymentalne badania na zwierzętach. Ma bowiem wpływ na osłabienie układu kognitywnego organizmu oraz całkowity rozpad komórek i całkowite pogorszenie stanu mózgu – mówią badacze z Rhode Island Hospital i Brown Medical School. Wyniki badań opublikowano w bieżącym wydaniu „Journal of Alzheimer”.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni