Kobiety, które wcześnie doświadczają menopauzy, mogą mieć dwukrotnie wyższe ryzyko chorób serca i udaru mózgu.
Można być otyłym, a jednocześnie metabolicznie zdrowym, czyli otyły człowiek może mieć takie samo ryzyko śmierci z powodu raka lub choroby serca jak osoba o normalnej masie ciała. Taki wniosek wysnuto z badań opublikowanych w prestiżowym czasopiśmie European Heart Journal.
Praca przez ponad osiem godzin dziennie zwiększa ryzyko choroby serca nawet o 80 procent, wynika z nowych badań. Naukowcy odkryli, że dłuższe godziny pracy mogą prowadzić do zawałów serca i udarów mózgu, informuje "Daily Mail".
Niemal każdy użytkownik komputera wie, że co jakiś czas należy przeprowadzić upgrade sprzętu, czyli jego uaktualnienie, czy też ulepszenie. Podobnie warto czynić z trybem życia, wszak od czasu do czasu robimy bilans osiągnięć i porażek, po czym planujemy udoskonalenia. Już niewielkie modyfikacje mogą być pomocne.
Wiadomo już, że spożywanie umiarkowanych ilości czekolady może przydać m. in. korzyści dla serca. Nowe badania zaś wskazują, iż te powszechnie lubiane słodycze mogą również obniżyć ryzyko udaru.
Niedobory snu wiążą się z rozwojem agresywnych nowotworów piersi. Uczeni odkryli związek między niedostateczną ilością snu a biologicznie bardziej agresywnymi nowotworami, jak również prawdopodobieństwem ich nawrotu.
Osoby otyłe i cierpiące z powodu wysokiego ciśnienia krwi oraz innych problemów związanych z chorobą serca, a także cukrzycą mogą doświadczyć szybszego osłabienia zdolności umysłowych, ostrzegają francuscy uczeni.
Jakość snu pogarsza się wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej dotyczy nas ryzyko wystąpienia dolegliwości takich jak bezsenność, bezdech senny i chrapanie, mówią lekarze.
Prawie 50% pacjentów z cukrzycą typu 2 doświadcza ostrego i przewlekłego bólu, a około jedna czwarta cierpi z powodu szerokiego zakresu objawów, w tym uszkodzenia nerwów, zmęczenia i depresji.
Dieta śródziemnomorska, o ile obfituje w oliwę z oliwek, jest związana ze wzrostem stężenia osteokalcyny, co daje ochronne działanie na układ kostny.
Hałas dociera do nas niemal zewsząd - z ulicznego ruchu, megafonów, radia sąsiada, etc. Tymczasem nadmierny, ciągły rumor wiąże się z wyższym poziomem stresu i rozmaitymi dolegliwościami. Trzeba więc chronić się zbyt często towarzyszącym nam szumem.
Kobiety z wymagającą pracą, która wymaga podejmowania decyzji i ciągłej kreatywności, są narażone na zwiększone ryzyko zawału serca.
Badania wskazują, że przeciwutleniacze mogą pomóc w walce z rakiem, chorobami serca, chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona chroniąc przed szkodliwym działaniem wolnych rodników mających wpływ na rozwój wspomnianych dolegliwości.
Osoby stosujące zbilansowaną dietę nierzadko rezygnują z umieszczania wielu serów w swoim menu, ale nowe badania sugerują, że produkty te mogą zapobiec cukrzycy.
Sięgając po migdały zamiast innych przekąsek można ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii (migdały należą do najmniej kalorycznych orzechów) oraz zmniejszyć ilość złego cholesterolu w organizmie.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona