Badanie wykazało, że osoby pijące większe ilości mleka i serwujące sobie przetwory mleczne, zdobywają znacznie lepsze wyniki w testach pamięci i innych badaniach czynnościowych mózgu w porównaniu do osób, które unikają mleka.
Po raz szósty organizowana jest międzynarodowa kampania „Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy (Thyroid Awareness Week)". Akcja odbędzie się w dniach 25-31 maja.
Chcesz urozmaicić swoją kuchnię, a jednocześnie powalczyć o młodszy wygląd? Sięgnij po te nietypowe produkty, a możesz liczyć zarówno na niezwykłe doznania smakowe, jak i przystopowanie kłopotliwego procesu starzenia się.
Jak wynika z kilkudziesięciu badań, E-papierosy w istocie nie pomagają ludziom w walce z nałogiem.
Uczeni zbadali, co się dzieje z organizmem, gdy mózg odpowiada na stres.
Hałas towarzyszy współczesnym społeczeństwom niemal wszędzie. Wydaje się, że się do niego przyzwyczailiśmy, ale wypad za miasto czy wycieczka w góry uświadamia, jak bardzo na co dzień harmider nam przeszkadza. Badania wykazały, że irytuje i podnosi cienienie krwi.
Zanim przystąpi do zajęć, musi odstawić balkonik. Nie tańczy i nie skacze, ale dzięki ćwiczeniom wciąż jest samodzielna i dobrze się czuje. 98-latka została instruktorką fitness.
Arnika górska to popularne zioło w leczeniu chorób serca, bólów mięśni i stanów zapalnych. Jest raczej bezpieczna i uważana za skuteczną.
Osoby z dużą ilością pokarmów bogatych w potas w diecie mogą być mniej narażone na udar mózgu.
Kobiety żyją dłużej i częściej doświadczają samotności w związku z wdowieństwem. To jednak nie jedyna sytuacja związana z izolacją - okazuje się, że starsze kobiety, które zmagają się z jakąś poważną chorobą, są bardziej narażone na rozwód.
Odczuwanie senności w ciągu dnia może wskazywać na ryzyko chorób serca. Z badań wynika, że kobiety zmagające się sennością za dnia cechują się ponad dwukrotnie wyższym ryzykiem dolegliwości sercowo-naczyniowych.
Dodanie do diety odpowiedniej ilości produktów zbożowych z błonnikiem pomaga poprawić wskaźnik przeżycia pacjentów po zawale.
Zaburzenia erekcji w wielu przypadkach nie muszą być leczone farmakologicznie, często wystarczą odpowiednia dieta, ćwiczenia i inne zmiany w stylu życia, by przywrócić dobrą sprawność seksualną.
Zielona herbata już dawno została okrzyknięta prawdziwym eliksirem zdrowia. Dotychczasowe badania wykazały, że jest pomocna w ochronie przed wieloma chorobami, a także pomaga osłabić objawy niektórych istniejących dolegliwości. Teraz okazało się, że może poprawić pamięć.
Bezdech senny to powtarzające się krótkie przerwy w oddychaniu podczas snu, które mogą zaszkodzić wielu układom organizmu, w tym układowi kostnemu.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona