Wzrost liczby zawałów serca i zgonów kardiologicznych często wiąże się z epidemicznymi okresami grypy. Wykazano, żen około 1/4 zawałów serca poprzedzona jest ostrą infekcją układu oddechowego. Grypa może doprowadzić do ostrych zapaleń wieńcowych, przewlekłej niewydolności serca czy wirusowych zapaleń mięśnia sercowego i osierdzia, a każde z tych powikłań może zakończyć się zgonem pacjenta. Skuteczną profilaktyką grypy i jej powikłań wśród pacjentów epidemiologicznych są szczepienia.
Jeżeli jesz zbyt mało, np. starasz się unikać niektórych posiłków, wywołujesz wahania poziomu insuliny w swoim organizmie, co stanowi zagrożenie dla serca i sprawia, że brzuch rośnie, a nie staje się płaski...
Wiele form problemów ze zdrowiem psychicznym może mieć wpływ na choroby serca i układu krążenia, wyjaśniają przedstawiciele American Heart Association. Dotyczy to m. in. depresji - z badań wynika, że sprzyja udarom.
Nowe badania sugerują, że osoby z cukrzycą typu 2, które rzuciły palenie, przez pewien czas mają problemy z kontrolowaniem poziomu cukru we krwi.
Specjalna aplikacja na smartfon może śledzić oddech śpiącej osoby i jest w 98 procentach tak dokładna jak polisomnograf.
Jak wynika z długoterminowych badań hiszpańskich, osoby starsze stosujące dietę wysokobiałkową mogą być bardziej narażone na przedwczesną śmierć, jeśli dotyczy ich ryzyko chorób serca.
Fast food oraz niezróżnicowana dieta zabijają bakterie, które chronią m. in. przed otyłością, chorobami serca oraz nowotworami.
Nawet krótkie sesje energicznych ćwiczeń mogą zmniejszyć ryzyko przedwczesnej śmierci.
Badania wykazały, że im niższy wzrost cechuje daną osobę, tym większe ma dany człowiek prawdopodobieństwo problemów z sercem. Przykładowo, osoby mierzące około 152 cm odznaczają się o 32 proc. wyższym ryzykiem chorób serca w porównaniu z kimś, kto ma 167 cm wzrostu.
Sama w sobie jest powszechnie lubianym deserem lub stanowi jego składnik. Ale czekolada może mieć wiele zastosowań. Zobacz, do czego może przydać się ten popularny smakołyk.
Problemy w związku sprzyjają depresji i zaniedbaniu formy fizycznej, ostrzegają uczeni z Ohio State University.
Antybiotyki mogą sprzyjać cukrzycy typu 2. Jak wynika z badań z udziałem ponad 1 miliona osób, częste stosowanie tych leków może spowodować zmiany w składzie bakterii jelitowych.
Masz w życiu cel, do którego uparcie dążysz? Dzięki temu lepiej się czujesz i chronisz swoje serce.
Im wcześniej pojawiają się oznaki menopauzy, tym szybciej mogą zwiększyć się problemy sercowo-naczyniowe.
Nadmiar soli nawet o 50 procent zwiększa ryzyko wystąpienia takich problemów zdrowotnych, jak nadciśnienie tętnicze, udar mózgu i zgaga.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona