Senior bywa beneficjentem swej dojrzałości. Osiągnięcie odpowiedniego wieku może wiązać się ze zniżkami w różnych instytucjach. Tańsze są dla seniorów przejazdy pociągami i autobusami, dojrzali mniej zapłacą też za wstęp do filharmonii, mogą również skorzystać z ulg przysługujących im w domach wczasowych i mniej wydać na prowadzenie rachunku bankowego. Warto więc zasięgnąć informacji - można znacznie zaoszczędzić korzystając różnorodnych ofert firm państwowych i prywatnych.
Dotychczas nie wynaleziono leku na chorobę Alzheimera. Stosowane są jedynie środki, które łagodzą objawy choroby. Obok medykamentów, minimalizowanie symptomów jest zadaniem wczesnej profilaktyki obejmującej ćwiczenia fiozyczne i umysłowe. Teraz pacjentom przyszli w sukurs naukowcy - opracowali urządzenie, które ma pomóc w zapamiętywaniu codziennych wydarzeń.
Depresja zwiększa ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych, w tym również wystąpienia zawału. Ryzyko rozwoju choroby serca u pacjentów z depresją jest blisko 2 razy większe niż u osób zdrowych.
Słynna tenisistka Arantxa Sánchez-Vicario i Europa Donna wzywają europejskie kobiety do wzięcia udziału w Breast Health Day, który przypada 15 października.
Jesteś skowronkiem czy sową? Większość z nas potrafi odpowiedzieć na to pytanie bez namysłu. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak pora, o której się budzimy i idziemy spać, wpływa na nasz organizm. Od godziny dnia zależą różne procesy zachodzące w naszym ciele, a co za tym idzie - nasze samopoczucie.
Jesień i zima sprawiają, że czujesz się jak w letargu? Poniżej przedstawiamy proste do wprowadzenia wskazówki ekspertów z sagazone, które pomogą pozbyć się uczucia „przytępienia" w chłodnych porach roku.
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Studentów SAWARES zorganizowało pierwsze w Krakowie warsztaty tańca i wizerunku dla osób po 50 roku życia.
Często słyszymy, że liczy się wnętrze. Wolimy oceniać ludzi za osobowość, nie powierzchowność. A jednak wizerunek stanowi ważną składową oceny wystawianej nam przez innych. Zdaniem niemal połowy respondentów CBOS dbałość o siebie zwiększa szansę na sukces zarówno w sferze zawodowej, jak prywatnej.
Aktywność fizyczna może uratować życie i pomaga ograniczyć ryzyko wystąpienia raka piersi. Zdaniem specjalistów brak ruchu jest odpowiedzialny za 10-16 procent wszystkich przypadków zachorowań na ten rodzaj nowotworu.
92% Polaków twierdzi, że unikanie stresu skutecznie chroni przed chorobami serca - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia". Umiejętność rozpoznawania stresujących sytuacji i radzenia sobie ze stresem ogranicza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.
Prostym sposobem na jesienną chandrę, choć wymagającym od nas mobilizacji, jest aktywność fizyczna. Nie zasłaniajmy się brakiem czasu. Zamiast wylegiwania się na kanapie, postawmy na regularny wysiłek, a na rezultaty nie trzeba będzie długo czekać.
To naprawdę dynamiczne zajęcie. Wymaga znacznego wysiłku. Żeby grać, trzeba być sprawnym i zdrowym - warto jednak podjąć wysiłek, bo czerpanie przyjemności z gry oznacza też doskonałą profilaktykę chorób serca.
Niby to wiedza powszechna, ale wciąż często niewykorzystywana. Znany truizm potwierdzili niedawno amerykańscy naukowcy: aby utrzymać wagę, należy regularnie podejmować aktywność fizyczną.
Dojrzały wiek nie jest równoznaczny z brakiem aktywności fizycznej. Udowodniła to 79-letnia zakonnica biorąc udział w triatlonie Subaru Ironman Canada i stając się najstarszą uczestniczką, która ukończyła ten wyścig.
Wiadomo, że zmniejszenie aktywności fizycznej pań związane jest z małżeństwem i urodzeniem dzieci - w przypadku młodych kobiet, z pogorszeniem stanu zdrowia zaś - w przypadku kobiet dojrzałych. Okazuje się jednak, że najczęściej to panie w średnim wieku i wdowy zwiększają ilość czasu poświęcanego na ćwiczenia. Przynajmniej w Australii.