Porady - pytania i odpowiedzi

2013-11-17 12:44 autor: konto usunięte

5 544 odsłon

Kim są moderatorzy?

Kim są moderatorzy i jakie mają zadania? I co to znaczy, że moderatorzy dbają o przestrzeganie zasad netykiety oraz jakie są zalecenia netykiety.

Pytanie zaktualizowano 2013-11-17 14:44

Proszę mi powiedzieć, jak można to pytanie uzupełnić. Przecież pan EKSPERT nie miał problemu ze zrozumieniem tego pytania i wyczerpująco na nie odpowiedział. Czy pan[pani] chce mnie zniechęcić do kontynuowania tego konkursu? tak to odbieram i jest mi przykro.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-17 14:10 autor odpowiedzi: pokomp.pl

  Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na , , , lub na , zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie lub usuwanie kont). Celem jest zapobieganie , nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami.

  Netykieta ( net () – „sieć” i etiquette () – „formy zachowania się”) – zbiór zasad przyzwoitego zachowania w , swoista obowiązująca w (ang. net).

  Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie skodyfikowana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób łamiących te zasady, jednak uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, jak np.: zgłoszenie nadużycia do działu i odcięcie „niegrzecznego” osobnika od określonej usługi internetowej przez jej administratora.

  Pogotowie Komputerowe Warszawa www.pokomp.pl

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-17 22:23 autor odpowiedzi: gajmar

  Dzięki za pytanie i odpowiedź. Niby się wie, ale dobrze jest dowiedziec dokładnie i precyzyjnie ze "źródła".

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-28 07:21 autor odpowiedzi: smiling

  dbają o porządek  w necie , oceniają wypowiedzi - dopuszczają lub nie  dopuszczają do edycji

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Serwisy społecznościowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania