Porady - pytania i odpowiedzi

2011-06-29 15:16 autor: citren9

11 794 odsłon

Jak działać dla Ziemi?

Jak działać dla Ziemi?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-10-20 13:57 autor odpowiedzi: bodzio2

  My możemy tylko w jeden sposób dbac o nią,mam na myśli Ekologię szeroko pojętą segregacja odpadów,dbanie o czystą wodę,powietrze,oszczędzanie wody w mieszkaniach gaszenie niepotrzebnie palących się żarówek w gospodarstwie domowym,oraz przedewszystkim Edukacja w szkołach i swoich rodzinach młodych ludzi na temat ochrony naszej Ziemi przed degradacją.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-28 18:49 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Segregować śmieci- nie zanieczyszczać. Chociaż tak naprawdę nie da się powstrzymać przemysłu, fabryk, pozbyć samochodów aby uniknąć spalin. Samemu można np. nie złużywać dużo wody, nie marnować pożywienia itd

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 12:45 autor odpowiedzi: X Barbara

  Tu, na ziemi jesteśmy goscmi,jesteśmy tylko chwilę.Musimy o nia dbać i rozsądnie korzystac z jej zasobów.Nie wolno bezmyslnie niszczyć przyrody,zabierac miejsca zwierzęto,dbac o ginące gatunki.zabijanie słoni lub małych foczek powinno byc najsurowiej karane.pamietajmy,po nas nie moze zostac pustynia!
  X Barbara zaktualizował/a odpowiedź 2014-02-01 12:50
  Powinniśmy uczyć dzieci ,że przyrodę i zwierzęta szanujemy.Najlepiej zrobimy to świecąc własnym przykładem! Oszczędzajmy prąd,wodę,zrezygnujmy z jedzenia ginących gatunków ryb,wspierajmy akcje jak np. walka o Dolinę Rospudy.Nie zasmiecajmy lasów, nie zatruwajmy rzek i jezior.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 14:39 autor odpowiedzi: LECHO

  na pewno podstawa to segregacja odpadów; śmieci, ponadto jeszcze edukacja dzieci, poszanowanie miejsc chronionych, oszczędzanie wody, ochrona i dokarmianie zwierząt objętych ochroną, nie zanieczyszczanie powietrza poprzez palenie trujących, szkodliwych rzeczy, nie wrzucanie śmieci, odpadów do rzek, jezior, dbanie o tereny leśne. Szanujmy przyrodę!

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-27 13:03 autor odpowiedzi: smiling

  żyć w zgodzie z przyrodą ,szanować wszelkie życie

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Różności

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania