Porady - pytania i odpowiedzi

2011-06-28 16:41 autor: asa12

20 505 odsłon

Ekologiczny styl życia

Może ma ktoś jakieś pomysły na ekologiczny styl życia ;-).

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-07-30 15:14 autor odpowiedzi: Stasienko

  Nie rozumiem pytania. Czy rozumiesz słowo "ekologia"? To dział biologii zajmujący się interakcjami między organizmami a środowiskiem, oraz pomiędzy różnymi organizmami. Co to znaczy wg. Ciebie "ekologiczny styl życia"? A Ty prowadzisz "astronomiczny"? Albo "algebraiczny"?

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-13 23:13 autor odpowiedzi: dabb

  Teraz jest moda na bycie Eko, czyli segregacja śmieci, nie marnowanie jedzenia, używanie naturalnych środków chemicznych, ubrań. itp. Ogólnie mówiąc życie w zgodzie z naturą. 

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 18:48 autor odpowiedzi: X Barbara

  Ekologiczny styl życia,to uproszczenie.Ja pojmuję to tak: nie zaśmiecam lasu,zbieram po pupilu Qpy,segreguję smiecie.jadalne resztki wyrzucam na kompostownik.Staram sie kupowac napoje w opakowaniach szklanych.Stosuję torby wielokrotnego użytku.Oszczędzam w domu światło i wodę.Uczę tego swoje wnuki!

  Na działce stosuje tylko nawozy naturalne,zbieram stonkę,nie uzywam chemii. w zimie dokarmiam ptaki i koty,latem wystawiam dla nich wodę.Staram sie kupować zdrową żywność.

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-11 01:08 autor odpowiedzi: LECHO

  Ekologiczny styl życia to przede wszystkim spożywanie produktów pochodzenia ekologicznego- z naturalnych upraw i najlepiej od wiejskich rolników nastawionych na małe produkcje. Ponadto ekologiczne ubrania, stosowanie pieluszek tetrowych, nie zaśmiecanie świata, propagowanie i edukowanie wiedzą ekologiczną najbliższego otoczenia, oszczędzanie wody i energii. Dbanie o dobro środowiska w ten bądź też jeszcze w  inny sposób na pewno zbiera się na ekologiczny styl zycia, który zresztą popieram!

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:40 autor odpowiedzi: smiling

  Stosować jak najmniej detergentów , środków ochrony roślin ( są naturalne środki ochrony roślin)wszelkiej  chemii  i co jeszcze nie zaśmiecać swojego otoczenia

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:41 autor odpowiedzi: smiling

  Nie będę piekł chleba w piecu czy w maszynce do tego celu , lecz by kupić produkty eko to jest nie na każdą kieszeń  a i produkty z wyższej półki nie zawsze są wolne od ubocznych dodatków . Jasne że pozostałości organiczne wynoszę na działkę do kompostownika , że segreguję śmieci , na pewno nie pozbędę się kosmetyków w tym szamponu  myślę że nie zabrudzam swojego środowiska i dbam o nie  i to w/g mnie jest ekologicznym stylem życia w tym czsie

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 08:13 autor odpowiedzi: Agnieszka Trojnar

  Ekologiczny styl życia to bardzo szerokie pojęcie i składa się na nie kilka czynników: dbanie o środowisko i dbanie o siebie. O otoczenie dbamy segregując śmieci, organizując kompostownik, nie zaśmiecając przyrody, starając się kupować produkty w opakowaniach biodegradowalnych. Dbanie o siebie realizujemy poprzez naturalne posiłki i naturalną pielęgnację. Zamiast faszerować się chemią w kosmetykach i posiłkach sięgamy po środki czerpiące z natury: w miarę możliwości "swojskie" jedzenie i kosmetyki z jak najmniejszą ilością konserwantów. 

  Przerzucenie się na styl "eko" nie jest takie proste, to powinien być stopniowy proces i dość powolny, byśmy się nie zniechęcili i nie poddali w momencie, np. odstawienia słodyczy cukierniczych.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-07 18:47 autor odpowiedzi: Elżbieta Kasztelaniec - Mikrobiolog, Specjalista Dietetyki Medycyny Chińskiej

  Ekologiczny styl życia każdy moze rozumieć na swoj sposób, dla jednego będzie to dbanie przede wszystkim o siebie, zwracajac uwagę na to co jemy, aby większośc produktów pochodziła z plantacji ekologicznych. Dla innego to będzie dbałość o środowisko, czyli segregacja śmieci, używanie ekologicznych środków czystości w biodegradowalnych opakowaniach, gotowanie w naczyniach emaliowanych lub stalowych. Jazda na rowerze, a nie samochodem. Dla innego to jest dbanie zarówno o siebie jak i o środowisko. 

  Odnośnie odzywiania to produkty ekologiczne bardzo często są mylone z produktami tzw. zdrowej żywności, a tu jest bardzo istotna róznica. Zdrową żywnością będą np płatki owsiane, ale niekoniecznie muszą pochodzić z plantacji ekologicznych i wtedy jesteśmy narazeni na spożywanie herbicydów, fungicydów i pestycydów. 

  Jest to temat bardzo szeroki i można odnosić sie do niego godzinami:)

  Elzbieta Kasztelaniec - Mikrobiolog, Specjalista Dietetyki Medycyny Chińskiej

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowy styl życia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania