Porady - pytania i odpowiedzi

2019-02-05 16:58 autor: Ala123

3 541 odsłon

Unieważnienie małżeństwa - brak współżycia

Dzień dobry,

 

Chciałam się dowiedzieć czy w przypadku gdy:

 

1. Małżeństwo zostało zawarte 1.5 roku temu.

 

2. Para będąca z sobą od 6.5 roku, od 3 lat nie współżyła ze sobą z winy jednej ze stron [mężczyzna nie chciał seksu z żoną] z jednym wyjątkiem który wydarzył się rok i 3 miesiące po ślubie.

 

3. Męża który (mimo wiernej, wytrwałej, kochającej żony która robiła wszystko by ratować ich małżeństwo) zakochał się w innej zdradzał żonę 2 miesiące zanim jej o tym powiedział a z nią nadal nie chciał sypiać i chce zakończyć ich małżeństwo.

 

4. Ponieważ problem współżycia zaczął się przed ślubem i rozmawiali o tym mężczyzna zawsze zapewniał że będzie dobrze że to stres że problemy że blokada psychiczna że chce mieć dzieci że chce z nami stworzyć prawdziwy "Dom" i po ślubie nadal tak mówił czasem próbował zrzucić winę na żonę że ona go nie pociąga bo przestał się przy niej czuć jak mężczyzna bo jest za samodzielna, zbyt zaradna i on nie może się przy niej wykazać i dlatego odsuwa się od niej fizycznie, nie współżyje...

 

5. Mąż chce rozwodu cywilnego bo zdradził i kocha inną i od tego odwrotu nie ma niezależnie co żona by robiła by ratować ich małżeństwo.

 

6. Żona ma też wrażenie że ożenił się z nią bo myślał że przyjaźń wystarczy że seks nie jest ważny [mimo że zawsze mówił że chce mieć dzieci i często planowali i rozmawiali o większej rodzinie] i że będzie tak z nią żył do końca życia (a przecież obiecywał jej dzieci i "Dom" a bez seksu dzieci nie da się mieć...).

 

7. Żona go kochała prawdziwie i była w stanie każdą przeszkodę przetrwać wierzyła że jak się z kimś jest to na całe życie w zdrowiu i w chorobie, na dobre i na złe, ale mąż jak widać mimo że mówił że wszystko będzie dobrze myślał inaczej skoro potrafił nie walczyć o ich małżeństwo a zakochał się w kimś nowym...młodszym....

 

Czy w takim przypadku można liczyć na unieważnienie małżeństwa? Czy wierząca kobieta ma szanse ułożyć sobie jeszcze życie zostać żoną i matką??

 

Iwona

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-02-05 17:50 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

    Witam,porusza Pani wiele wątków, warto więc zbadać sprawę pod kątem wszystkich zasadnych tytułów prawnych, zapraszam do kontaktu na początek mailowego ze mną!Pozdrawiam!

    Ocena odpowiedzi 0 5

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania