Porady - pytania i odpowiedzi

2017-01-31 14:07 autor: Karolina Pisarska

12 650 odsłon

Czy możliwe unieważnienie małżeństwa jeśli biorąc ślub nie kochałam męża i robiłam to pod presją?

Witam. Zaszłam w ciążę po pół roku znajomości z moim mężem mając 19 lat. Ślub odbył się rok później jednak wyszłam za mąż pod presją ojca, zawsze bardzo się go bałam dlatego nie śmiałam  się mu sprzeciwic. Podczas zaręczyn wahałam się co mam odpowiedziec litosc i strach wziela gore.Jednak teraz po kilku latach małżeństwa żałuję tego. Nie kochalam nigdy mojego męża , jedyne co do niego czułam i dalej czuje to koleżanka relacja i niestety nic więcej.  Nie jestem w stanie z nim normalnie żyć.  Staram się ale nie potrafię. Nie mogę znieść jego dotyku lub czulych zwrotow skierowanych w moja strone ,po prostu najlepiej by było gdybyśmy żyli na odległość . . Czy jest jakas szansa na unieważnienie małżeństwa?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-01-31 14:28 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Szanowna Pani,
  radzę zbadać sprawę pod kątem wszystkich przyczyn prawnych. Tak na prawdę, pytając o tzw. "szansę" trzeba uwzględnić właśnie wszystkie przyczyny kodeksowe, po drugie, dowody na ich potwierdzenie, po trzecie, ew. podjęcie innych czynności w przypadku tytułów wątpliwych.
  Pozdrawiam!

  Ocena odpowiedzi 2 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-01-31 14:29 autor odpowiedzi: Kancelaria Prawa Kanonicznego

  Witam jak najbardziej jest możliwość starania przez panią o stwierdzenie nieważności pani małżeństwa , najprawdopodobniej z tytułu symulacji lub przymusu , rzecz zbadania sprawy i doprecyzowania .

  Ocena odpowiedzi 3 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania