Porady - pytania i odpowiedzi

2015-11-21 16:16 autor: wyksztalcona

9 810 odsłon

Unieważnienie ślubu kościelnego a rozród wspomagany

Dzień dobry. Jesteśmy z mężem 13 lat po ślubie. W tym czasie staraliśmy się cały czas o dziecko i niestety nie udawało się nam. W końcu zrezygnowani skorzystaliśmy z metody zapłodnienie pozaustrojowego. Okazało się że przyczyna naszych niepowodzeń było nasienie męża. Po 5 próbie udało nam się spełnić nasze marzenie i w wyniku tego urodziła nam się córeczka. Niestety ja czuję się rozczarowana tym że musieliśmy w ten sposób się o nią starać. Chciałabym mieć jeszcze kolejne dziecko ale poczęte w sposób naturalny. Zastanawia mnie czy w związku z powyższym możliwe jest uzyskanie unieważnienia ślubu kościelnego.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-11-22 13:25 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Witam,
  najważniejszą zasadą jest zbadnie sprawy małżeństwa, w tym przypadku Pani, z wszystkich przyczyn, Pani opisuje zaledwie jeden fakt. Niestety zdarza się, iż Strony koncentrują się na faktach - istotnych z Ich punktu widzenia, zaś mało przydatnych w procesie o nieważność małżeństwa. Sam nawet fakt opisany przez Panią i w ogóle zagadnienie zapłodnienia homo i heterologicznego może być rozpatrywane w kontekście kilku tytułów prawnych.
  Gdy jest Pani zainteresowana bezpośrednim podjęciem przeze mnie czynności zapraszam do kontaktu.
  Pozdrawiam!

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania