Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-26 00:10 autor: wrażliwa

10 803 odsłon

Czy są jakieś powody do unieważnienia małżeństwa?

Jestem po rozwodzie juz 4 lata. Powodem rozwodu było znęcanie sie psychiczne nademna typu: zastraszanie, żę zrobi ze mnie psychiczna i zabierze mi dzieci...wmawianie mi czegoś złego np. że zdadziłabym go albo że juz już to pewnie zrobiłam... robił mi bzdurne awantury. Stawałam sie nerwowa, nie mogłam spac...Ciągle sie bałam i do tej pory kiedy go widze czuje strach. Przed slubem, teraz patrzac na to z perspektywy czasu, tez mozna powiedziec ze sie nademna jakos znęcał. Ponieważ tez wmawiał mi ze pewnie nie jestem dziewica i kogos miałam. Zdarzało się tak że kiedy chciałam odejsc od niego. on prosił o przebaczenie tak długo aż powiedziałam mu ze mu wybaczam i nie odejde. On chciał to usłyszeć. A ja naiwna przystawałam na jego... On umiał swoje błedy łagodzic skutecznymi przeprosinami, a ja sie cieszyłam naiwnie ze on mnie kocha.                                                  Jestem osoba wierzącą i nie chce życ samotnie już do końca zycia, jestem młoda i chciałabm sobie jakos życie na nowo ułozyć.  A z drugiej strony  boję się grzechu, nie chciałabym sie przeciwstawiac Bogu. Bardzo prosze o odpowiedź. Z GÓRY BARDZO DZIEKUJĘ.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-26 07:03 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Witam,

  zawsze powtarzam, iż nawet jak widzać jakiś tytuł prawny (przyczynę), to sprawa winna zostać zbadana pod kątem wszystkich tytułów, aby nawet kilka z nich, przy ich zasadności, zaproponować. Zdarza się, iż jedna ze Stron może sprawę "dobrze" przedstawić, ale niestety wyrok jest negatywny. W P. przypadku istnieje konieczność chociażby udowodnienia wszystkich elementów niezdolności natury psychiczbej po stronie Pani Męża, tj. jej uprzedniości, ciężkości, absolutości, gdyby proces przebiegał z tegoż tytułu.

  Kłaniam się

  dr Arletta Bolesta

  adwokat kościelny

  Oceń odpowiedź 0 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-16 23:53 autor odpowiedzi: Monika123123

  Pisze artykuł o stwierdzeniach nieważności małżeństwa. Szukam osób, które chciałyby mi pomóc i opowiedzieć o swoich przeżyciach z tym związanych. 

  Wszelkich szczegółowych informacji udzielę już prywatnie, proszę kontaktować się mailowo: mo.mwska@gmail.com

  To pilne!

  Pozdrawiam

  Monika Matuszewska

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania