2012-04-22 18:31 autor: NEON
16 892 odsłon
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne
Pytanie dotyczy jaka powinna być kolejność naszego dzialania w czasie dni roboczych i od święta , a szczgólnie tam gdzie podejmowane są decyzje lub mamy glosować .Celem nadrzędnym tego pytania jet dobro Narodu Polskiego. NEON
2012-05-13 08:09 autor odpowiedzi: abigaj
2012-05-16 19:26 autor odpowiedzi: NEON
Wiara i odniesienie do Boga dzieli społeczeństwo i to rażąco na wiernych i nie wierzących. Poglądy polityczne jak życie pokazuje, argumenty zdobywane są za pieniądze.
Bogacenie się musi pobudzić rozwój gospodarczy ,tym samym Kraj zwiększa obronność i staje się silny.
NEON
2014-02-05 08:53 autor odpowiedzi: LECHO
Patriotyzm to wg mnie przede wszystkim poglądy polityczne jednak.
Jest to szacunek, uwielbienie, podziw, solidarność z tym, co krajowe, swoje.
2014-02-05 09:13 autor odpowiedzi: Kormoran
2014-02-05 11:24 autor odpowiedzi: Izabelka.p25
Moim zdaniem nie jest konieczne na siłę być patriotą i obnosić się z tym nie wiadomo jak. W pamięci mam wujków, którzy prowadzą tzw. patriotyczne rozmowy- o polityce, które kończa się kłótniami, niesnaskawimi i wrogością. Jeden mężczyzna nie potrafi uszanować zdania drugiego i dochodzi do kłótni. Jeśli chodzi o pogłębianie religii - oczywiście jest to sprawa duchowa, która nam pomaga- większość Polaków jest katolikami więc w jakimś sensie może to być sprawa patriotyczna (ale moim zdaniem wierzyć trzeba nie na pokaz, tylko w głębi serca i nie obnosić się z tym- Bóg uczy nas pokory i miłości a nie udowadniania racji). Jeśli chodzi o poglądy plityczne moim zdaniem warto je mieć ale pod warunkiem , że nie urastaja one do rangi fanatyzmu (szkoda nerwów). Dobrze jest się interesować sprawą narodu, znać historię, daty, przywodców aby móc dzielić się wiedzą z dziećmi i mieć o czym rozmawiać podczas spotkań. Ale niech nie stanie się to tematem zmartwień i stresu bo jest to nie potrzebne. Na głosowanie warto chodzić - jest to przejaw dbania o swoją przyszłość. Moim zdaniem objawami patriotyzmu są także: celebrowanie świat państwowych i opowiadanie o nim potomnym, wypowiadanie się o Polsce i Polakach w sposób pozytywny (bardzo wielu z nas ma sklonność do narzekań), nie wstydzenie się za jczyznę gdy jesteśmy na emigracji (byłam i wiem jak to wygląda- lubimy opowiadać jak to w Polsce nam źle), nie wypowiadanie się na forum w sposób obraźliwy dla Polski.
2014-02-25 20:40 autor odpowiedzi: smiling
2014-02-26 10:25 autor odpowiedzi: Dr Piotr
Ja również uważam, że Bóg musi byc na swoim, czyli pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne też się poukłada. Będziemy mieli rozeznanie, które umożliwi działanie na niwie polityki, lub wspieranie tych, którzy spełniają moralne standardy, są rzeczywistymi zwolennikami cywilizacji życia i miłości i prawdziwymi patriotami. Działalność gospodarcza i bogacenie się również przyczynia się do wzrostu pomyślności ogółu, powstają miejsca pracy, do budżetu odprowadzane sa podatki, ludzie zarabiają pieniądze, które mogą wydawać tutaj. Dobrze żebyśmy mieli świadomość, że należy wspierać rodzimych porducentów i usługodawców. To byłoby z korzyścią dla nas wszystkich. Podsumowując: Uważam, że właściwa kolejność DZIAŁANIA jest następująca:
1) Bóg - modlitwa - religijność.
2) Praca, bogacenie siebie i innych.
3) Polityka.
Wprawdzie Arystoteles uznawał politykę za najwyższą z nauk, bo jej celem jest dobro ogółu, a wnim zawierają się dobra wszystkich poszczególnych jednostek, ale - moim zdaniem - dzisiejsza polityka tak bardzo różni się od tej, którą uprawiano w greckich polis, że trudno to słuszne założenie przełożyć na język codziennej praktyki.
Natomiast optymalna - w moim odczuciu - kolejność myślenia (hierarchia wartości) byłaby taka:
1) Bóg - modlitwa - religia (jako fundament myślenia i rozeznawania).
2) Polityka (jako troska o dobro ogółu).
3) i Działalność gospodarcza (jako troska o dobro własne, dobro rodziny, i ewentualnie zatrudnianych pracowników).
2014-03-06 15:13 autor odpowiedzi: frank566
Postawioną kwestię o objawy patriotyzmu trudno rozpatrzeć ustawiając : a, b, c albo inaczej jako wzorzec.
Dla nadrzęnego celu - DOBRA NARODU te 3 czynniki działają jednakowo.
Mam tylko wątpliwość co autor miał na myśli przy "pogłębianiu religii". Religii czy wiary? Czy o studiowanie Biblii w dzień powszedni i w święta, czy gorliwszą modlitwę?
2015-10-20 17:12 autor odpowiedzi: Eska1954
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
REKLAMA