Porady - pytania i odpowiedzi

2011-04-27 15:50 autor: asa12

15 108 odsłon

Na czym polegają inwestycje kapitałowe?

Na czym polegają inwestycje kapitałowe?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-04-27 15:52 autor odpowiedzi: andzia89

  Inwestycje kapitałowe polegają na nabywaniu przedsiębiorstw lub ich części ( akcji, udziałów), nieruchomości, obligacji, walut, złota oraz lokowaniu pieniędzy w postaci długoterminowych depozytów bankowych.

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-05-20 16:43 autor odpowiedzi: grzesiek

  W uzupełnieniu dodam, że inwestowanie w akcje, udziały, obligacje i inne tzw "papiery wartościowe" wymaga posiadania rachunku inwestycyjnego w Biurze Maklerskim któregoś z banków. Rachunek jest najczęściej płatny, a za operacje zakupu lub sprzedaży zlecane w Biurze Maklerskim pobierana jest prowizja.  Inwestycje kapitałowe są najczęściej długoterminowe i ich opłacalność zazwyczaj jest wyższaa od zwykłych lokat bankowych, ale i ryzyko większe.

  Pozdr

  Grzesiek

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-30 10:14 autor odpowiedzi: Kormoran

  Inwestycje kapitałowe polegają na lokowaniu środków w aktywa, w celu uzyskiwania zysków ze wzrostu ich wartości.Lista aktywów jest bardzo długa,dochodzą coraz nowe sposoby inwestowania.Najpopularnieszym sposobem jest lokata bankowa, daje pewny zysk przy bardzo małym ryzyku,jednak zysk jest niewielki.Popularnym sposobem jest inwestycja na giełdzie ,musimy jednak zdawać sobie sprawę,że zysk może być większy ale ryzyko straty pieniędzy jest bardzo duże.Więszość banków jak np BRE,BOŚ oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku inwestycyjnego z dostępem przez internet.BRE oferuje również bezprowizyjny zakup jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.

  Oceń odpowiedź 2 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Inwestowanie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania