Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-29 15:58 autor: janeczek49

5 841 odsłon

Jaki rodzaj funduszy inwestycyjnych polecacie?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-29 16:01 autor odpowiedzi: Kormoran

  Trudno jednoznacznie coś polecić,ale w ostatnich miesiącach dobre wyniki osiągnęły fundusze inwestujące na rynkach japońskich,w technologię IT,dobre wyniki od dłuższego czasu mają fundusze inwestujące w eklologię

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-30 09:13 autor odpowiedzi: frank566

  Kormoran,gratuluję znajomości rzeczy.

  Ja "przejechałem się" na funduszach inwestycyjnych więc skłaniam się teraz tylko ku dobrze (ponad 3,6%) oprocentowanym lokatom.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-30 15:08 autor odpowiedzi: Marynka10

  Ja też straciłam na oszczędzaniu w funduszach inwestycyjnych. Przeniosłam oszczędności na lokatę terminową . Przynajmniej nie strace swojego kapitału.Fundusze, to bardzo ryzykowne oszczędzanie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-30 17:51 autor odpowiedzi: Kormoran

  Nie próbuję nikogo namawiac do inwestowania w fundusze,gdyż inwestycja taka jest obarczona dużym ryzykiem.Ryzyko zależy od rodzaju funduszu,są fundusze inwestujące w obligacje,w papiery dłużne ,ale są i takie które inwestują na giełdzie Decyzja należy do inwestora,to on okresla stopień ryzyka.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-13 15:01 autor odpowiedzi: senhor

  To jakie fundusze wybierzesz nie jest zbyt istotne. Najważniejszy jest czas inwestycji. Jeśli myślisz o czasie krótszym niż 10-15 lat to daj sobie od razu spokój i wpłać pieniądze do banku, albo uwaga - kup akcje stabilnej i godnej zaufania spółki giełdowej ( tylko nie jakieś surowce itp.), która regularnie wypłaca dywidendy akcjonariuszom.

  Natomiast w długim czasie minimalizujesz ryzyko inwestycji. W ciągu 10-15 lat bedą górki i dołki, natomiast jak wrzucisz do funduszu pieniądze bo akurat w TV krzyczą, że akcje stoją wysoko i oczekujesz że w ciągu 2-3 lat na pewno zarobisz, to jakie to jest podejście? Dziecinada. Akurat wtedy akcje mogą przestać rosnąć i zacząc spadać, może wypaść kryzys na rynkach.


  Inwestując na 10-15 lat (minimum) nie idź w fundusze obligacji czy inne tzw . bezpieczne, tylko w akcje. Długoterminowo zarabia się na AKCJACH!

  janeczek49 skomentował/a odpowiedź 2014-02-13 17:10

  Ale jaki fundusz ,czy rodzaj funduszu wybrać?Z tego co wiem fundusze inwestują w różne akcje,w różnych regionach świata.Czy to naprawdę nie ma znaczenia?

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Inwestowanie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania