Porady - pytania i odpowiedzi

2011-12-19 00:53 autor: aronol

19 980 odsłon

Blokada psychiczna

jak pozbyć się blokad psychicznych ? żyć normalnie, zachowywać się normalnie wśród ludzi ? mam już dosyć zastanawiania się co i jak robić, kiedy najczęściej w towarzystwie nie robie nic, nie odzywam się, siedzę po cichu, jak to zmienić, kiedy czuję się pewnie przy jakiejś osobie to nie jestem zamknięta w sobie, wręcz przeciwnie i to bardzo, ale w grupie ludzi czasem dosłownie czuję się zablokowana, związana, mówię jakieś głupoty albo tylko się uśmiecham żeby uwaga ze mnie zeszła albo żeby pomyśleli że bez sensu ze mną gadać bo nie mam nic do zaoferowania wiec mam "spokój" chyba o to chodzi, nie wiem jak to zmienić uciekać w używki ? nie da się tak całe życie, mam dość, przez te sytuacje mam okropny humor i tragiczną samoocenę, mam ochotę dosłownie rzucić się pod autobus :(  jak to zmienić, otworzyć się i wystawić prawdziwą siebie na innych, mam wrażenie, że coś mnie omija, że ja zawodzę ..

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-12-19 20:22 autor odpowiedzi: Psychologdodomu.pl

  Witam, stan którego Pani doświadcza myślę, że znajomy jest wielu osobom. Chcielibyśmy mieć poczucie, że jesteśmy odbierani jako osoby kompetentne, zabawne, radzące sobie w życiu, doświadczające sukcesów itd... itd... Do tego jeszcze chcielibyśmy mieć gwarancję, że właśnie tacy jesteśmy... I tu jest trudność, gwarancji nikt nam nie da, a i sami bywamy dla siebie nazbyt wymagający. Bliższe prawdy jest to, że czasami każdy znas doświadczy stanu, że zachował się nie tak jak trzeba, że nie dla każdego jest super interesujący, tak samo jak dla nas nie zawsze każdy jest idolem. Ludzkie i naturalne. Taki stan rzeczy staje się trudnością, gdy zaczyna być powodem cierpienia, wycofania z relacji, gdy poprzez takie podejście zaczynamy rezygnować z elementów życia. Chcąc pozbyć się tej części, która "uwiera" , szukamy rozwiązania z pozbyciu się całości... Przy tym się zatrzymajmy. Pisze Pani, że czasami jest tak zniechęcona do tego co się dzieje, że ma Pani różne pomysły na rozwiązanie takiej sytuacji.  Zachęcam Panią do skorzystania z konsultacji psychologicznej.  Jestem przekonana, że  bezpośredni kontakt ułatwi opracowanie takiej drogi, która umożliwi wyjście z sytuacji (podam numery telefonów, mogą okazać się pomocne: 801 011 294, (22) 392 07 98 (połączenie z telefonów stacjonarnych)
  Nr tel: +48 600 58 53 30 (połączenie z telefonów komórkowych).

  Oceń odpowiedź 6 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 01:31 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Na początek radzę zaakceptować swoją blokadę- nie uciekaj od niej, nie walcz z nią, nie osądzaj. Uspokój się i wybacz sobie, że ją posiadasz. Czytałam trochę Nlp i można zastosować następujące ćwiczenie: wyobraź sobie swoją blokadę jako śmieszną, kolorową. Nadal jej wygląd- niech ma wąsy, czapkę itd. Stwórz w wyobrazni jej obraz, śmieszny, który lubisz i parodiujesz. Blokada bierze się z Twojej głowy więc dopuki będziesz twierdził, że masz blokadę i użalał się nad sobą za jej posiadanie dopuki będzie ona w Tobie silna. To ak nadawanie znaczenia niechcianym emocją. Gdy odpuścisz i przestaiesz skupiać na tym swoją uwagę wówczas zdziwisz się jak szybko to przejdzie. 

  Poza tym nie krytykuj się - nie jest to łatwe ale możliwe.

  kochaj i akceptuj siebie. Dla siebie- nie dla innych. 

  Wybacz sobie wszystko, co masz do wybaczeia oraz wszystkim do których czujesz żal.

  Przypomnij sobie wszystkie rzeczy, które zrobiłeś i z ktorych jesteś dumny. Mów sobie często , że potrafisz i że jesteś wartościowym człowiekiem. 

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-11 01:08 autor odpowiedzi: LECHO

  Samoakceptacja- od tego musisz zacząć. Gdy już polubisz siebie to będzie Ci łatwiej nawiązywać kontakty z innymi. uwierz w siebie, w swe możliwości! nie załamuj się, lecz próbuj nauczyć się żyć najbierw z sobą i stopniowo też z innymi ludźmi. Twoja blokada będzie się stawała coraz słabsza jeśli zaczniesz ufać sobie i światu. Optymizm, pozytywne nastawienie- i do dzieła! Odnajdź spokój, poukładaj sobie wszystko, a zobaczysz, że też jesteś wspaniałą, wartościową osobą! Odnajdź w sobie radość i miłość, a znajdziesz siłę i pokonasz swoje blokady.

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:45 autor odpowiedzi: smiling

  Zacznij od zaakceptowania siebie , sama musisz najpierw siebie dowartściować bez tego nie poradzisz sobie i będziesz musiała skorzystać z pomocy psychologa - myślę że nie będzie to potrzebne

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-08-01 14:29 autor odpowiedzi: babciela

  Jest to klasyczny opis depresji- beż farmakoterapii nie obedzie sie.

  Ocena odpowiedzi 5 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowie psychiczne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania