Porady - pytania i odpowiedzi

2014-02-22 21:31 autor: vandi

3 354 odsłon

jak oczyscić fuge na płytkach w łazience?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-22 22:17 autor odpowiedzi: KarolI

  Najlepiej oczywiście skorzystać po prostu z któregoś z dostępnych środków, przeznaczonych specjalnie do czyszczenia i pielęgnacji fug. Można je dostać w marketach albo sklepach z artykułami budowlanymi; nie są może najtańsze, ale za to proste w użyciu: nakładasz na fugę, czekasz parę minut, zmywasz – i już.Jest też jednak kilka sposobów domowych Płyn do mycia naczyń Sprawdziłem – działa przy mniejszych zabrudzeniach, przy większych przebarwieniach już niestety nie za bardzo. Procedura odświeżania fug polega po prostu na naniesieniu płynu na dość miękką szczoteczkę (twarde mogą po prostu zniszczyć spoiny) i wyszorowaniu fugi.Testowałem również sok z cytrynyŁadnie wybiela fugi. Nanosimy sok z cytryny na ich powierzchnię, czekamy przez chwilę, a następnie zmywamy go np. gąbką, spłukujemy – i mamy znacznie ładniej wyglądające fugi. Sok można też rozcieńczyć wodą i zostawić na trochę dłużej.

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-23 05:13 autor odpowiedzi: smiling

  aby się nie napracować a zrobić to ładnie to polecam dobrej jakości markery do odnawiania fug ( wyglądem prrzypomina pisaka ) są w każdym sklepie budowlanym

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-23 22:49 autor odpowiedzi: gajmar

  Oprócz specjalnie do tego przeznaczonych srodków polecanych w marketach budowlanych, mozna spróbowac oczyscić fugi pastą z sody oczyszczonej. Nanieść na fugę gąbką i po chwili lekko poszorować a nastepnie spłukać.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-17 12:09 autor odpowiedzi: leokadia90

  fugi i takie wszelkie spoiwa warto wczesniej zaimpregnować bezbarwnym impregnatem (koszt około 34 złotych), a jak wyczyścić, odtłuścić to już nawet za 15 złotych (podaję ceny wg hojo.pl) można znaleźć skuteczny środek, do 'zadań specjalnych', który nie odbarwi fugi (a niestety większość-odbarwia- więc lepiej też wcześniej zrobić test na małej powierzchni)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Utrzymanie czystości

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania