Porady - pytania i odpowiedzi

2014-03-24 09:45 autor: monika_roj

60 475 odsłon

Czyszczenie pieca kaflowego

Mam wysoki piec kaflowy od kiedy byłam mała, ale nie pamiętam żeby kiedykolwike ktoś go czyścił w środku. Ostatnio kominiarz czyścił komin ale boje sie ze w piecu tez zalega sporo syfu. Czy ktoś wie do kogo się zwrócić o pomoc? Kto może taki piec przeczyscic? A jeśli moge to sama zrobic to jak?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-24 11:13 autor odpowiedzi: angru46

  To jest czysto kominiarska sprawa, on to powinien wyczyscic i wy miesc.Można sprawdzic samemu, przy piecu na dole powinien być otwór,zazwyczaj okragła osadzona pokrywa na glinie, można ją od odsunac i sprawdzic czy coś nie zalega,a jak zalega to można delikatnie żeby nie nasmiecic wybrac łopadka.

  Ocena odpowiedzi 7 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-24 11:27 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Najbardziej kompetentny będzie zdun,tylko nie wim czy go znajdziesz.Można spróbowac samemu wybrac sadzę.Jeżeli to jedynie profilaktyka to lepiej zostawić tak jak jest.W piecu są przewidziane komory na zbieranie się sadzy,dopóki się nie zapełnią lepiej zostawić to w spokoju.

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-24 14:59 autor odpowiedzi: smiling

  można samemu lecz ja dałbym zarobić zdunowi  a można się dowiedzieć czy wszystko z moim piecem jest w porządku

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-24 15:32 autor odpowiedzi: Wiechu47

  A może spróbować preparatu antysadza przeznaczonego do usuwania sadzy z przewodów kominowych, jest to mieszanka specjalnie do tego celu przygotowanych katalizatorów w formie bloczków parafinowych. Można go stosować zopobiegawczo raz na 2-3 tygodnie w okresie grzewczym, jak i do eliminowania skutków słabej sprawności energetycznej silnie zabrudzonego pieca.Nadaje się do pieców kaflowych, centralnego ogrzewania i kominków.

  smiling skomentował/a odpowiedź 2014-03-25 10:00

  przewody kominowe wyczyścił kominiarz to chodzi o wnętrze pieca

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-24 17:05 autor odpowiedzi: indricotherium

  Po tylu latach z całą pewnością trzeba wyczyścić.Zaleganie sadzy zmniejsza sprawność pieca i jest niebezpieczne.Trzeba wydłubać np.brzeszczotem odpowiednie kafle,wybrać sadze i wkleić je na nowo.

  Jeżeli nie są oznaczone,albo nie ma śladów poprzedniego ich wyjmowania musisz zawołać zduna.

  Ocena odpowiedzi 6 8

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-06-07 19:20 autor odpowiedzi: zombi

  Przygotuj 3mb drutu 3mm na końcu zwiń rulon gazety okręć drutem ,,na dole pieca jest 1 lub 2 okrągłe zatyczki odbij je delikatnie ,,nad rurą wylotową  do komina  będzie kafel lub dachówka odbij ją delikatnie ,,W sadz przygotowany wycior z drutu od góry do kanału dymnego przejedz wyciorem 2do3 razy z góry do dołu zatkaj otwór tak jak był,, Zrub tę czynność od dołu w drugim przewodzie dymnym,, Jeśli piec jest większy to ma 4 kanały wszystkie wyczyść, nie zapomnij o przewodzie z pieca do komina. nie zapomnij o sadzach zatkaj otwory wszystko na glinie,, powodzenia pozdrawiam,,

  Ocena odpowiedzi 2 21

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-01-29 13:11 autor odpowiedzi: Jacek52

  Koniecznie trzeba to zrobić, głównie dla własnego bezpieczeństwa. Do czyszczenia pieca można kupić takie specjalne szczotki, wystarczy tylko wpisać w google i z pewnością coś się pokaże. Raczej nie liczyłbym, żeby to dokładnie wyczyściło piec, ale można jeszcze użyć dodatkowo różnych preaparatów typu spalsadz, które docierają w trudno dostępne kanaliki.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Utrzymanie czystości

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania