Porady - pytania i odpowiedzi

2011-06-01 16:21 autor: krystynalek

20 408 odsłon

Czy aparat słuchowy nosi się cały dzień

Mam 63lata jestem emerytką, za wzgędu na lekki niedosłuch zaproponowano mi aparat słuchowy, kupiłam i mam pytanie ale nie chce odo. lekarskiej tylko na forum. Czy aparat mam nosić cały dzień czy tylko wtedy kiedy go potrzebuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-06-06 00:07 autor odpowiedzi: halinka41

  Aparat nosi się caly dzień.

  Na noc zdejmuje się Do toalety także sie zdejmuje.

  Ocena odpowiedzi 4 9

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-12 10:51 autor odpowiedzi: miroslawm202

  Witam, jestem nowym użytkownikiem icoś już wiem na temat noszenia aparatu słuchowego.

  Niedosłuch mam przyznany od roku 1983 a obecnie mam 52 lata i przyznam w tamtych czasach trudno było o aparat słuchowy, obecnie aparat noszę cały dzień a że pracuję jeszcze to w pracy zdejmuję ponieważ jest nadmiar hałasu i nie polecam tego nikomu, poza pracą noszę cały dzień z wyjątkiem do spania i korzystanie z łazienki.

  Pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-06-02 21:46 autor odpowiedzi: karoll

  Aparat nalez nosic caly dzien, tylko na noc sie go zdejmuje. Nasz sluch przyzwyczja sie do aparatu, dlatego wzne jest aby nosci go ciagle.na poczatku  noszenia sprawia troche trudnosci , kwestia przyzywczajenia, ale i dopoasowania aparatu. Nalezypamietac ze protetyk powinin nam dobrac aparat i dostsowac go do naszej wady sluchu. bywa z tym roznie, dlatego warto chidzi do juz sparwdzonych oósb. Ja np. korzytsma z punktów gerrsa, mam tam sparwdzonych protetykó, którzy chetnie mi pomga w doborez aartu, a na dodotek dobrze go ustawia. nie musze za to dodatkowo płacic. Pamietaja tez o mnie, przypominja o konserwacji sprzetu itp... wymienilem u nich juz kilka aparatów.

  anka13 skomentował/a odpowiedź 2013-09-26 18:29

  Dziękuje za wskazówkę, na dofinanowanie z CPR chyba nie moge liczyć, bo nie mam orzeczenia o nepelnopsrawnosci:( A gdzie kupiłas swoj aparat, jesli moge wiedziec?  Ludzie podpowiadalją mi geersa mają tanio podobno, ale jeszcze nie sparwdzałam.

  anka13 skomentował/a odpowiedź 2013-09-26 18:33

  a w jakich cenach maja tam aparaty??Potzrebuję dwóch na raz i szukam dobrej oferty cenowej, bo nie stac mnie tak za jednym razem tyle kasy wyrzucic. Owszem liocze sie z tym, że pewnie bede musiala kupic tansze i pewnie trcohe s labsze technicznie, ale trudno, przeciez banku nie okradnę zeby kupic super aparat. Bede wdzieczna za opdowiuedż. Nie ujrywam ze bardzo kieruje sie ceną.

  wladyslawa.mm skomentował/a odpowiedź 2017-10-03 19:29

  Noszę aparat od dwóch lat jest to lepszy kontakt z otoczeniem i komfort życia

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-21 00:18 autor odpowiedzi: krystynalek

  Jestem emerytką z IIgr inwalidztwa,emerytura tez cienka,ale w sklepie poinformowano mnie ze mogę zwrócić się o częściowy zwrot kosztow z Centrum Pomocy Rodzinie mój aparat kosztował około 2500zł,a zwrocono mi 1500zł,ale najpierw orzeczenie lekarskie o niedosluchu,pozniej CPR a dopiero pózniej sklep/ale najpierw zrob rozeznanie/zycze powodzenia

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urządzenia, przyrządy, akcesoria

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania