Porady - pytania i odpowiedzi

2015-02-12 12:43 autor: angru46

12 331 odsłon

Jaki kupić sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Które bieżnie do cwiczeń rehabilitacyjnych lepsze magnetyczne czy elektryczne chodzi mi o użytecznośc. cene na kieszeń emeryta i marke.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-05-07 14:35 autor odpowiedzi: Kaz56

  Raczej wszystko zależy od schorzenia chorego. Rehabilitant na pewno coś dordzi.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-05-11 15:07 autor odpowiedzi: Zelda59

  Wiesz co, skontaktuj się najlepiej z Mdh. Jest to firma, która sepcjalizuje się w sprzęcie do rehabilitacji.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-05-11 15:07 autor odpowiedzi: MarianB

  Tu jest o rowerach stacjonarnych, może bieżnie mają podobnie?

  angru46 skomentował/a odpowiedź 2015-05-11 17:43

  Dzięki ,rower mam szwedzki,ćwiczę na nim ruchy na stojąco,chodziło mi o chodzenie w razie niepogody,

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-25 17:25 autor odpowiedzi: smiling

  " " Które bieżnie do cwiczeń rehabilitacyjnych lepsze magnetyczne czy elektryczne chodzi mi o użytecznośc. cene na kieszeń emeryta i marke."
  Jeżeli ma to być dla emeryta czy rencisty, czyli dla osób schorowanych to w tym momencie odpada bieżnia magnetyczna i Pan o tym doskonale wie. W/g mnie pytanie na sztukę, bo co tanie to drogie gdyż magnetyczna jest poruszana siłą mięsni i umożliwia bieganie jedynie pod kątem, dla osoby starszej z chorobami serca i zwyrodnieniami kręgosłupa czy po wylewie będą w domu służyły za „klonka”, czyli ZA rzecz nie potrzebną. Tu potrzebna jest bieżnia
  elektryczna, ćwiczenia rehabilitacyjne na bieżni elektrycznej są nie tylko łatwiejsze, ale jest także możliwość precyzyjnego dostosowania do aktualnych potrzeb, co oczywiście przekłada się na odpowiednio wyższy koszt zakupu. Bieżnia Body Sculptur BT, 3152, moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do nazwy, to doskonałe urządzenie dla każdego, kto chce posiadać bieżnię do użytku domowego nie rezygnując z funkcji, jakie posiadają profesjonalne urządzenia, jeżeli jest Pan zainteresowany to jest doskonały prezent dla, teściowej, teścia, mamy czy taty cena to tylko i aż 2700 zł. Pozdrawiam             

  smiling zaktualizował/a odpowiedź 2015-07-25 18:38
  Dofinansowanie ze środków PFRON

  Jeżeli dany sprzęt nie jest refundowany przez NFZ lub gdy realizacja zaopatrzenia wymaga znacznego udziału własnego, można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, pozostających w dyspozycji powiatowych centrów pomocy rodzinie.

  O przyznaniu dofinansowania decyduje przede wszystkim kryterium dochodowe. W przypadku osoby samotnej jej średni dochód z ostatnich 3 miesięcy przed złożeniem wniosku nie może przekraczać 65 proc. przeciętnego wynagrodzenia, a gdy osoba niepełnosprawna mieszka wspólnie z rodziną — dochód na jednego jej członka nie może być większy niż 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-03-14 21:04 autor odpowiedzi: wiktoriamarcelinar

  proponuje poczyć o rehablitacji albo skonsultować się z lekarzem. Ja kiedys próbowalam sama dobrac sobie zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych na kolano i niestety tylko pogorszyalm sprawę, przeciązyłam kolao i do teraz mam duże problemy.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2019-01-16 13:04 autor odpowiedzi: KalinaJ

  Mamy w domu babcię, która wymaga opieki - praktycznie cały dom został tak przebudowany, by czuła się w nim jak najbardziej komfortowo. Mamy dość sporo sprzętu pomocniczego armedical - od krzesełka pod prysznic po wózek inwalidzki.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urządzenia, przyrządy, akcesoria

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania