Porady - pytania i odpowiedzi

2010-11-04 13:55 autor: Agnieszka_keson

24 373 odsłon

Jak zażywać leki - łączenie Cavinton i Tertensif SR

Czy można stosować jednocześnie Cavinton i Tertensif SR ?

Dawka podtrzymująca Cavintonu jest 3x1 tabl. dziennie. Czy długotrwałe i systematyczne zażywanie 1 tabl. dziennie da wystarczający rezultat?Z góry  dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiamAnna

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2010-11-05 13:09 autor odpowiedzi: Ewunia

    Hm... a te leki to przepisał Ci lekarz czy kupiłaś ba bazarze? Jeśli to pierwsze to zapewne powiedział Ci czy można je łączyć i jak. Jeśli przepisało dwóch lekarzy, to każdego z nich powinnaś uprzedzić o przyjmowaniu drugiego z leków. Tak czy inaczej porada w tym przypadku może być tylko jedna - udaj się do lekarza, bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za radzenie Ci nie znając Twojej sytuacji, nie mając w ręku karty chorego i nie przeprowadziwszy wywiadu. Nawet specjalista przez internet Ci nie pomoże w tej sprawie.

    agnost1 skomentował/a odpowiedź 1970-01-01 01:00

    Dziwna to była odpowiedż na konkretne pytanie a nawet lekceważąca -

    Oceń odpowiedź 3 11

    skomentuj | odpowiedz

  • 2011-01-11 11:12 autor odpowiedzi: Janko48

    Używanie leków  wymaga najwyższej uwagi i ostrożności .To nie jest zabawa . A i jak idziesz do lekarza to najpierw się dowiedz czy jest dobrym fachowcem i praktykiem ,czy tylko rzemieślnikiem  . Mam zniszczony słuch  i to bardzo mocno - początkowo wg. powszechnej opinii wszyscy mówili ,że to skutek pracy w hałasie powyżej 120 decybeli .Komisja lekarska odrzuciła taką tezę  ,bo symptomy są inne . /nie ma uszkodzeń błony ./ Pozostaje  więc wpływ zewnętrzny - Grzyby ,pleśnie ,wirusy .Przebyte choroby ..itd....dużo tego ... Skoro powstał potężny i dochodowy przemysł aparatów słuchowych ... to temat jest rozwiązany. Głuchniesz ? ktoś ma w tym interes ... To dotyczy prawie wszystkiego co nam szkodzi i co nas niszczy . JAK JEST INTERES TO -ŚWIAT SIĘ KRĘCI  WOKÓŁ PIENIĄDZA . Jesteś chory ..a kogo to obchodzi ? znajdą się pomagierzy i doradcy bo ty masz to czego oni chcą PIENIĄDZE . Na wszelki wypadek JEDZ CZĘŚCIEJ WITAMINĘ C / to nawet każdy lekarz ci zaleci - bo to nie szkodzi ,a pomóc może /

    Ja to się śmieję bo z tym moim słuchem to jest podobnie, jak z moim charakterem  NIKOGO NIE SŁUCHAM . idę własną drogą . /może to dlatego padł mi ten zmysł/.

    Przebywanie w świecie ciszy ma też dobre strony ....

    Ocena odpowiedzi 0 8

    skomentuj | odpowiedz

  • 2011-02-15 19:22 autor odpowiedzi: vbw0967

    Janko48 radzi witaminę C - bardzo trafnie. To jednak nie wszystko. W przypadku chorób układu krążenia najważniejsza jest wiedza o prawidłach jego funkcjonowania. Oprócz witaminy C potrzebnych jest jeszcze kilka innych suplementów, odpowiednia dieta i ruch.

    Tertensif prawie uczynił z mojego ojca kalekę - tyle "dobrego" o nim mogę powiedzieć.

    Ocena odpowiedzi 1 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2011-08-08 02:44 autor odpowiedzi: babciela

    Z tego co wiem- to przeciwskazaniem to stosowania Vinpocetyny są zaburzenia rutmu serca i niedoccisnienie tzw zwykłe i ortostatyczne. Tertensif obniza cisnienie- ale na pewno kontrolujesz je. Nie ma dawki podtrzymującej Cavintonu- stosuje się zawsze pelna dawke.tertensif nie moze uczynic z nikogo kaleki-na pewno byly inne przeslanki kalectwa.Najwazniejsze - rady w necie sa czesto nietrafione- pacjenta trzeba badac i obserwowac-i dlatego podaje ogólne rady- resztę lekarz leczący.

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-12-06 23:28 autor odpowiedzi: iwasiwa

    JA TEŻ ZAŻYWAM TERTENSIF I JESZCZE ŻYJE I MAM SIĘ DOBRZE,NIC MI SIĘ NIE POGORSZYŁO,ALE PRZECIWNIE POLEPSZYŁO,PRZYCZYN POGORSZENIA ZDROWIA CZY KALECTW ,NIESTETY TRZEBA SZUKAĆ GDZIE INDZIEJ,BO PRZYCZYN MOŻE BYĆ WIELE.

    Oceń odpowiedź 1 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-07-12 01:18 autor odpowiedzi: irenag

    Tertensif- proszę sie obserwować.Ja bardzo kaszlałam po nim.Przez rok dochodziliśmy z lekarzami(łącznie z pulmonologiem) co jest przyczyną ciągłego pokasływania i dopiero próba odstawienia i powrotu do tego leku ujawniła przyczynę kaszlu.Po zmianie leku jest dobrze.

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-09-18 15:33 autor odpowiedzi: smiling

    a zapytaj lekarza pierwszego kontaktu a nie tutaj leki to ważna sprawa i nie należy ignorować (lekceważyć)

    Oceń odpowiedź 1 1

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania