Porady - pytania i odpowiedzi

2014-03-22 07:20 autor: Eulalia3

3 403 odsłon

Zwolnienie z cła.


Do jakiej wartości są zwolnione od cła i podatku „prezenty” przywożone do Polski w bagażu osobistym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-03-22 08:17 autor odpowiedzi: Andrzej52

    Zwolnione z cła przywozowego są towary znajdujące się w bagażu osobistym podróżnych przyjeżdżających do Polski o wartości 430 euro – dla podróżnych w transporcie lotniczym i morskim; 300 euro – dla pozostałych podróżnych. Odrębne przepisy regulują przywóz alkoholu i wyrobów tytoniowych

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-22 09:15 autor odpowiedzi: smiling

     

    Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro.

    Zenon69 skomentował/a odpowiedź 2014-03-22 11:49

    przewożone nie przesyłane

    smiling zaktualizował/a odpowiedź 2014-03-22 17:40

    od podatku, a zatem również od cła, import towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnego przybywającego z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju, jeżeli ilość i rodzaj tych towarów wskazuje na przywóz o charakterze niehandlowym, a wartość tych towarów nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych – odpowiednio: • 430 euro – dla podróżnych w transporcie lotniczym i morskim; • 300 euro – dla pozostałych podróżnych.

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-24 12:23 autor odpowiedzi: vikkaj

    Zgodnie z art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) import towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnego przybywającego z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju zwalnia się od VAT (a co za tym idzie od należności celnych przywozowych) według następujących norm:

    1) w transporcie lądowym – do równowartości 300 EUR;
    2) w transporcie lotniczym i morskim – do równowartości 430 EUR.
    Do ww. wartości nie wlicza się wartości produktów leczniczych niezbędnych do spełnienia potrzeb podróżnego, paliwa znajdującego się w standardowym zbiorniku dowolnego pojazdu silnikowego oraz paliwa znajdującego się w przenośnym kanistrze, którego ilość nie przekracza 10 litrów, a także wartości tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych przywożonych według niżej określonych norm.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Turystyka: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania