Porady - pytania i odpowiedzi

2017-09-06 14:23 autor: 1958franciszek

3 177 odsłon

Czy bank ma rację.

Z ojcem nie utrzymywałem kontaktu ponad 30 lat.Ojciec zmarł 10 lat temu. Chciałbym zaznaczyc  że nie było żadnego postępowania spadkowego. Firma BEST bez przerwy wydzwania nęka mnie że ojciec w 2003 roku brał pożyczkę, dopiero dziś zadzwonili że  nie spłacił 300zł. Tyle zostało zadłużenia.I chcą żebym ja to spłacił,a ja niemam z czego gdyz jestem bezrobotny.Co mam robic.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-09-25 19:56 autor odpowiedzi: tadeusz542

  Po pierwsze niech Pan  nie daje im na piśmie ani ustnie bo rozmowy są nagrywane jakichś zobowiązań czy deklaracji bo to wznowi bieg roszczenia . Po prostu uzna Pan dług jako do spłaty.
  Miałem podobną sytuację i odpowiedziałem ustnie ,że nie uznaję ich roszczenia  ponieważ w dokumentach pozostałych po bracie nie znalazłem żadnej umowy ani innego dokumentu dowodzącego ,że wziął pożyczkę a wasza firma nie przedstawiła na to żadnego oryginalnego dowodu. Jeśli przedstawi to  ja o tym nie wiedziałem więc  zwracam uwagę ,że termin wymagalności minął siedem lat temu.

  sumika skomentował/a odpowiedź 2018-02-17 22:17

  Trzeba zawsze patrzeć na bieg przedawniania. Moim zdaniem w tym przypadku na 100% nastąpiło.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania