Porady - pytania i odpowiedzi

2011-11-21 19:47 autor: JoannaR

14 410 odsłon

Dlaczego siwieją włosy?

No właśnie - to niby wszyscy wiedzą, że ze starości, zmartwien etc. Ale jedni są szpakowaci już ok 40-tki a inni po 60-tce mają tylko parę siwych nitek. Czy można jakoś zapobiec siwieniu? Co - prócz farbowania można zrobić żeby się pozbyć siwizny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-11-22 11:51 autor odpowiedzi: bodzio2

  Proces siwienia włosów jest nie odwracalny.Włosy siwieją ponieważ z wiekiem w cebulkach włosów zanikają komórki tzn.melanocyty,i stają się one pozbawione barwników. Najczęsciej pierwsze siwienie pojawia się w wieku 20 lat a najczęsciej po 40 roku życia.Oczywiście można zabobiec kolorowi śiwych włosów poprzez farbowanie co jest dośc powszechne w dzisiejszych czasach, i jest to jedyny sposób na ten problem.

  Ocena odpowiedzi 3 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-05-22 10:22 autor odpowiedzi: Alicia

  Proces siwienia włosów można  opóżnić systematycznie jedząc zupę-owsiankę w skład której wchodzą: płatki owsiane, otręby owsiane i otręby pszenne. Czy ktoś z forumowiczów to stosuje?

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-10 08:41 autor odpowiedzi: ego

  Proces siwienia włosów jednak jest odwracalny. Miałąm wyraźne, biełosiwe pasmo nad czołem, nie licząc pojedynczych siwych włosów. Po 2-3 latach, na skutek choroby, zaczęłąm gwałtownie tracić włosy i wtedy by to powstrzymać kazano mi brać Vitapil i używać kosmetyków do włosów Seboradin. Do tego leki na Hashimoto. Po pół roku zorientowałam się, że białego pasma brak a siwe włosy zamieniły się w nieco tylko jaśniejsze niż moje (jestem brunetką). Tak to trwa od 3 lat, bez jednego siwego, choc Vitapil dawno osdzedł w zapomnienie. Włosów mam wyraźnie mniej niż kiedyś ale bez siwych. Nie wiem, dlaczego, ale dowodzą tego moje zdjęcia sprzed i obecnie.

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-29 14:33 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Też bym chciała to wiedzieć. Ja mam parę siwych włosków już odkąd skończyłam 20 lat. I niestety zdaje sobie sprawę , że czeka mnie szybsze wysiwienie niż innych .;-) ale nie płaczmy z tego powodu - i tak farbuję włosy więc to nic nie zmiani w moim życiu. Dodam , że mój tata osiwiaj całkowicie w wieku 30 lat a mama do tej pory nie ma zadnych siwych włosów. Wydaje mi się, że jest to dziedziczne.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-29 15:13 autor odpowiedzi: Kormoran

  Zazwyczaj przyczyna siwienia jest naturalna. Z upływem czasu starzejące się komórki nie są w stanie wytworzyć dostatecznych ilości barwnika. Jednakże możemy mieć do czynienia z pewnymi zaburzeniami, niezależnymi od starzenia. Wśród innych przyczyn siwienia są choroby. Najczęściej wtedy dochodzi do przedwczesnego siwienia co jest sygnałem, że coś się dzieje niedobrego w organizmie. Czynnikiem wywołującym siwienie jest nadczynność tarczycy jak też nadmiar selenu.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-27 22:39 autor odpowiedzi: smiling

  wlosy siwie mogą nawet w młody wieku , na wskutek przeżycia jakiejś tragedji, na wskutek wpływu branych leków i jak przychodzi wiek czyli ludzie którzy byli wcześniej urodzeni ,zaczyna brakować barwnika organizm go nie produkuje i to tyle z mojej strony

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-27 23:45 autor odpowiedzi: KarolI

  Istnieją różne rodzaje siwienia: ogólne (naturalne) -które postępuje wraz z wiekiem, zwykle po czterdziestce. Ten rodzaj siwienia ma najczęściej podłoże genetyczne, a więc może zależeć od tempa siwienia włosów u  rodziców bądź dziadków ,przedwczesne (w młodym wieku) - dotyka głównie osoby zestresowane, nerwowe i nadpobudliwe, a także cierpiące na anemię złośliwą. Coraz szybsze tempo starzenia się włosów warunkuje również współczesny impet życia, niewłaściwa dieta oraz zanieczyszczone środowisko. Poza tym, siwienie włosów może się wzmagać, jeśli cierpisz na częste bóle głowy i migreny.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 20:52 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Jak dotąd nie ma jednej pewnej hipotezy, która wytłumaczyłaby jasno i wystarczająco to zjawisko. Naukowcy spierają się ciągle nad przyczynami siwienia włosów. Najpewniej jednak jest to uwarunkowane genetycznie, co znaczyłoby, że każdy z nas ma zapisane już w genach, kiedy zacznie siwiec. Tłumaczyłoby to fakt, że ludzie tracą swoją naturalną barwę włosów w różnych okresach. Niektórzy mogą zacząć siwiec już nawet w liceum, podczas gdy inni dopiero po 60 roku życia. Jednak lekarze zgodnie twierdzą, że na zjawisko siwienia ma również ogromny wpływ styl życia, jaki prowadzimy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pielęgnacja włosów

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania