Porady - pytania i odpowiedzi

2013-11-09 02:26 autor: babcia z miasteczka

10 045 odsłon

Wypadajace włosy - czy to przez sterydy?

Mam problem z wypadającymi włosami  czyżby to wina sterydów, które brałam jakis czas? Czy   Ktoś  ma  wypróbowany sposób jak temu zaradzić. Pozdrawiam serdecznie :)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • Najlepsza odpowiedź

    2013-11-09 16:18 autor odpowiedzi: basiar2002

    Polecam tabletki  w Aptece bez recepty - Belissa 40+.

    Trzeba brać 1 tabletkę dziennie. Zobaczysz zmianę po 2 tygodniach. Zapewniam , że nie bedą Ci wypadać włosy. Stosuję belissę i od niej nie odstępuję .  Są w niej wszystkie składniki które są  zapotrzebowane w dziennej dawce naszym włosom.  Pozdrawiam serdecznie.

    babcia z miasteczka skomentował/a odpowiedź 2013-11-11 08:11

    Bardzo dziękuję za zainteresowanie, odpowiedz i radę. Ostatnio stosowałam suplement Merz Spezjal i nie widzę poprawy. Pozdrawiam :)

    ego skomentował/a odpowiedź 2014-01-10 08:45

    Mnie pomógł Vitapil ale myślę, że zwłaszcza kosmetyki do włosów - z rzepą a także smarowanie olejem rycynowym przez około miesiąc, 2 razy w tygodniu przez myciem - na pół godziny maseczka z oleju rycynowego, soku cytrynowego i żółtka. Przy okazji zgubiłam siwiznę.Powodzenia!

    babcia z miasteczka skomentował/a odpowiedź 2014-01-10 15:31

    Witam :) Dziękuję za podpowiedz.Pozdrawiam serdecznie.L

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-11-09 23:49 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Kuracja sterydowa pobudza wydzielanie hormonów płciowych, a to sprzyja wypadaniu włosów. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na dietę, która powinna być bogata w witaminy i minerały. Można stosować naturalne odżywki na skórę głowy np. żółtka jaj z olejem rycynowym, sok z czarnej rzodkwi, oliwę z oliwek, drożdże,czy plukankę z pokrzywy. A jeśli chodzi o farmaceutyki to polecam Vitapil lub Inneov, trzeba pobrać min. miesiąc. Dodatkowo w okresie jesienno- zimowym można przyjmować preparat mineralno- witaminowy dla seniora.

    babcia z miasteczka skomentował/a odpowiedź 2013-11-11 08:18

    Dziękuję za podpowiedź. Jeśli chodzi o odżywki, to masz rację...najlepsze są naturalne....tylko, ( jak każda) jestem trochę wygodna i stosuje te z apteki.Stosowałam również MERZ SPEZIAL i jak dotąd z małym rezultatem. Zmienię na Vitapil lub inneov. Pozdrawiam serdecznie :)

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-11-11 22:51 autor odpowiedzi: dzidkaht

    Sterydy mogą powodować takie objawy. Radzę spróbować naturalnych środków odżywczych np. sok z czarnej rzepy, płukanie włosów z naparów ziół - pokrzywa, skrzyp, rumianek, kora dębu ( w zależności jaki jest kolor włosów) .

    Oceń odpowiedź 0 4

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-05 18:48 autor odpowiedzi: LECHO

    To może być przez sterydy niestety... Ale trzeba teraz bardziej zadbać o włosy, żeby je wzmocnić, stosować dobre szampony wzmacniające, jeść preparaty witaminowe i na wszelki wypadek też udać się o poradę do fryzjerki- która pomoże dobrać odpowiednie odżywki.

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-05 19:16 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

    Tak- jak najbardziej. Sterydy mają wpływ na wypadanie włosów. Niektóre anaboliki łatwo zmieniają się w DHT (5-alfa-dihydrotestosteron), który przyspiesza utratę włosów. Łysienie jest wówczas sygnałem, że w organiźmie znajduje się za dużo testosteronu, który przekształcony w formę aktywną (DHT) wpływa na niszczenie mieszków włosowych. Sposobem, który może temu zaradzić jest zrezygnowanie z przyjmowania sterydów, poddanie się analizie krwi, zbadać poziom hormonów. Warto także wykluczyć inne choroby, związane z wypadaniem włosów. Warto mieć na uwadze, że sterydy niosą za sobą zagrożenie nie tylko wyłesienia ale także przerostu gruczołu krokowego, a nawet raka prostaty.

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-03-26 15:05 autor odpowiedzi: smiling

    sterydy różniedziałają na włosy jednym wypadają a drugim rosną w nadmiarze

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-08-31 11:30 autor odpowiedzi: kasiajotka

    Na wypadanie włosów bardzo polecam tabletki biotebal z biotyną. Są dostępne w aptekach. Mi bardzo pomogły, jak zaczęłam nadmiernie tracić włosy. Tylko trzeba brać regularnie, a nie od przypadku do przypadku ;)

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pielęgnacja włosów

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania



  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X