Porady - pytania i odpowiedzi

2018-02-08 19:27 autor: angru46

9 264 odsłon

Pomidory fioletowe uprawa

Czy ktoś chodował  pomidory niebieskie u siebie na działce. Co sadzicie o tym rodzaju pomidorów

Pytanie zaktualizowano 2018-02-08 19:31

Co sądzicie o tego rodzaju pomidorów ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-02-15 15:17 autor odpowiedzi: Frotom

  Znalazłem takie informacje:
  Naukowcy twierdzą, że zmodyfikowane genetycznie odmiany pomidora są bardziej aromatyczne i lepsze dla zdrowia, a także cechują się wyższą trwałością.W badaniach przeprowadzonych przez z uczonych John Innes Centre wykonano testy pomidorówwzbogaconych w antocyjany, naturalny pigment, który nadaje właściwości antyoksydacyjne. Fioletowe pomidory zostały już uznane za przedłużające życie myszy podatnych na raka i według najnowszych ustaleń warzywa cechuje dwukrotnie wydłużony okres przydatności do spożycia.

  Jednym ze sposobów zwiększenia trwałości jest dodanie do zielonych jeszcze pomidorów etylenu. Prowadzi to jednak do utraty smaku. Inna metoda polega na uprawie odmian, które nigdy w pełni nie dojrzewają, ale to również skutkuje osłabieniem walorów smakowych.

  W nowy badaniu wykazano, że antocyjany spowalniają proces dojrzewania, który skutkuje zmiękczeniem warzyw, a wreszcie ich gniciem. Fioletowe pomidory były również mniej podatne na jedną z najpowszechniejszych chorób atakujących po zbiorze, szarej pleśni spowodowanej przez Botrytis cinerea. 

  Pomidory te - ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów - uważane są za szczególnie dobre dla ochrony przed ryzykiem chorób, na których rozwój wpływają wolne rodniki. Uważa się, że dzięki znacznej zawartości antocyjanów mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo chorób sercowo-naczyniowych, a także problemów ze wzrokiem. Co więcej chronią przed otyłością cukrzycą.

  Najobfitszym źródłem antocyjanów są owoce o ciemnoczerwonej lub niemal czarnej barwie tj: aronia, czarna porzeczka, czarna jagoda, czarny bez, wiśnia, czerwona kapusta, żurawina. Poza tym znajdują się m. in. w winogronach truskawkach.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-02-15 15:58 autor odpowiedzi: angru46

  Te wszystkie informacje wyczytałem w internecie, mnie interesuje kto je  sadził, mam ziemniaki  niebieskie sadziłem i używam podobne maja własności dotyczace  otyłósci i cukrzycy planuje kupic tez truskawki fioletowe i o to mi chodziło, kto je chodował,by sie podzielił informacja a nie oderżnac z internetu

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-03-09 23:22 autor odpowiedzi: gynek66

  Ziemniaki fioletowe to kiedyś ojciec sadził, były bardzo dobre. Po pewnych latach coraz to mniej rodziły i, nie ma ich. Czerwone to są ziemniaki lub takie łaciate- biało czerwone. Sam był kupił  tych fioletowych ziemniaków ale, gdzie?
  Truskawki fioletowe są? Chyba chinskie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ogród warzywny

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania