Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-31 12:25 autor: bażant

37 948 odsłon

Jak samemu wyhodować pomidorki koktajlowe?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-31 12:27 autor odpowiedzi: Kormoran

  Jeśli chcemy wyhodować swoje własne sadzonki, nasiona pomidorów koktajlowych należy wysiać je na przełomie marca i kwietnia. Nasionka możemy wysiać bezpośrednio do doniczek,  lub np. do kubkach po jogurtach. Po wysianiu delikatnie podlewamy i nakrywamy całość folią spożywczą (tą przeźroczystą, nie aluminiową ). W ten sposób tworzymy roślinkom warunki „szklarniowe”, w których najszybciej wykiełkują. Optymalna temperatura do kiełkowania pomidorów wynosi powyżej 20°C. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nasiona miały dopływ powietrza – w tym celu folię dziurkujemy np. wykałaczką.Sadzonki pomidorów koktajlowych sadzimy na docelowe miejsce w połowie maja, gdy nie ma już ryzyka przymrozków.

  Ocena odpowiedzi 1 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-31 13:56 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Pomidorki koktajlowe z łatwością możemy wychodować na balkonie, ponieważ potrzebują one. Jedyne czego otrzebują to słońce, nawóz i woda. Jeśli chcemy wychodować swoje własne sadzonki- nasiona pomidorów koktajlowych musimy wychodować na przełomie marca a kwietnia. Nasionka możemy wysaić albo do doniczek, albo do innych pojemników. Po nasianiu nalezy je podlewać i nakryć folią spożywczą. W takich warunkach szybciej wykiełkują. Należy także zrobić dziurki np. wykałaczką aby miały był zapewniony dostęp powietrza. W połowie maja siejemy pomidorki kokatjlowe w docelowym miejscu- gdyż nie ma wówczas ryzyka przymrozków. Pomidory należy sadzić 20 cm w głąb ziemii, w stosunkowo dalekiej odległości. Do jednej skrzynki nie sadzić więcej niż 3 krzaczków. Do sadzenia można użyć standardowej ziemii do roślin albo mieszanki do warzyw. Co 10-14dni należy nawozić nawozami naturalnymi.

  bażant skomentował/a odpowiedź 2014-01-31 15:19

  porad nigdy dość,ale po co pisać to samo co poprzedznik?

  Ocena odpowiedzi 5 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-31 16:13 autor odpowiedzi: Eska1954

  Mam nasiona pomidorów koktailowych z ubiegłorocznych zbiorów.Trafiłam na bardzo fajną i urodzjną odmianę,a co najważniejsze odporną na zarazę(wszystkie inne padły,a te nie).Posieję je w doniczce na parapecie pod koniec marca.Kiedy siewki podrosną sadzę pojedynczo do pojemniczków,głębiej,tak po pierwszy listek.Folią przykrywam tylko do czasu skiełkowania,muszą mieć dostęp do światła i ciepło.Tym sposobem cieszę się co roku własną rozsadą pomidorów.

  smiling skomentował/a odpowiedź 2014-02-09 20:01

  czy można prosić o nazwę sam skorzystam - dziękuję

  Eska1954 zaktualizował/a odpowiedź 2014-03-06 09:48
  Nie znam nazwy,ale podaję link i zobacz zdjęcia-

  smiling skomentował/a odpowiedź 2014-03-31 12:20

  dziękuję i teraz jest pora siania

  Oceń odpowiedź 3 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 10:55 autor odpowiedzi: frank566

  To bardzo proste. Trzeba nabyć nasionka. Wysiać je. Poprzesadzać, kiedy będą już się do tego nadawały a w odpowiedniej porze wsadzić do gruntu i pielęgnować. 

  Prawda, że to nic trudnego?

  smiling skomentował/a odpowiedź 2014-03-05 08:22

  prosiłem o nazwę tych pomidorów - bo odmiana a odmiana to różnica

  Ocena odpowiedzi 4 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-01 11:24 autor odpowiedzi: janeczek49

  Piszesz to na podstawie własnego doświadczenia?

  Ocena odpowiedzi 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-31 12:13 autor odpowiedzi: smiling

  Nasiona  pomidorów koktajlowych należy wysiać na przełomie marca i kwietnia czyli już . Nasionka możemy wysiać bezpośrednio do doniczek, do mini-szklarenki lub np. do kubkach po jogurtach. Po wysianiu delikatnie podlewamy i nakrywamy całość folią spożywczą (tą przeźroczystą, nie aluminiową. W ten sposób tworzymy roślinkom warunki „szklarniowe”, w których najszybciej wykiełkują. Optymalna temperatura do kiełkowania pomidorów wynosi powyżej 20°C. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nasiona miały dopływ powietrza – w tym celu folię dziurkujemy np. wykałaczką. Sadzonki pomidorków koktajlowych Sadzonki pomidorów koktajlowych sadzimy na docelowe miejsce w połowie maja, gdy nie ma już ryzyka przymrozków. J

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-31 13:40 autor odpowiedzi: Wiechu47

  To rzeczywiście nic trudnego,moje pomidorki już powschodziły ,choć wcale im nie dogadzam,nie przykrywałem folią,stoją na parapecie.Kiedy będą miały jeden właściwy listek posadzę pojedynczo do małych doniczek,tylko trzeba wsadzić głębiej po listek.Po połowie maja,kiedy minie niebezpieczeństwo przymrozków posadzę na działce.Czynię tak co rok i cieszę się obfitymi zbiorami.

  Ocena odpowiedzi 2 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ogród warzywny

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania