Porady - pytania i odpowiedzi

2012-07-15 21:19 autor: kometa2

5 882 odsłon

Przemoc w rodzinie, jak reagować?

Wiem, że mąż mojej koleżanki od czasu do czasu ją ją bije. Co ona ma robić, konkretnie, gdy znów ją uderzy? Czy dzwonić na policję?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-07-16 10:51 autor odpowiedzi: bodzio2

  Oczywiście musi się zgłosić osobiście na policję, złożyć pisemne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez jej męża, jedynie na tej podstawie policja będzie mogła wszcząć postępowanie.

  Należy również pamiętać o tym, aby zrobić obdukcję lekarską, jeśli są widoczne ślady pobicia przez jej męża, oraz wskazać ewentualnych świadków takiego pobicia.

  To czy policja coś zrobi w tym kierunku aby ukarać męża koleżanki, będzie wyłącznie zależało od niej, musi tak jak pisałem wcześniej złożyć zawiadomienie na posterunku policji, jeśli takiego zawiadomienia nie będzie, policja nie będzie miała podstaw aby wszcząć jakiekolwiek postepowanie przeciwko mężowi koleżanki, pozdrawiam.

   

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-19 23:15 autor odpowiedzi: bacha52

  Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Pomoc, porady, serwis prawny, szkolenia, informacje o przemocy domowej 22 668-70-00 (Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii")

  Oceń odpowiedź 0 16

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-04 15:15 autor odpowiedzi: LECHO

  Na pewno nie powinna tego dłużej znosić! Najpierw powinna spróbować z nim na spokojnie porozmawiać o problemie- jeśli sie da oczywiście. I istotne- czy tam też są dzieci, czy sama para małżeńska? Na pewno dla niego- przydałaby się pomoc psychologa- bo ewidentnie nie panuje nad emocjami- i gdyby poszedł na terapię to mogłoby pomóc. Jednak, jeśli ten mąż nie ma zamiaru się poprawić, nie da się z nim normalnie porozmawiać- to lepiej, żeby jednak go zostawiła...

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 16:42 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Kobiety trwają w toksycznych związkach i jest to smutne. Zgadzają się, aby je poniżano, odbierano im godność. Kobiety- nie musicie być workami treningowymi mężczyzny. Jeśli wmawiacie sobie, że zostajecie z mężem ze względu na dzieci, aby być zabezpieczone finansowo to wiedzcie, że nie ma to sensu. Dzieci bardziej cierpią, gdy doświadczają przemocy w domu niż żyjąc z samotnym rodzicem. Jeśli chodzi o przemoc- zarówno fizyczną, jak i psychiczną przede wszystkim koleżanka powinna dokonać bardziej radykalnych kroków, niż wezwanie policji. Zakończyć niszczący ją związek. Miej świadomość, że ona musi tego chcieć- bardzo ciężko jest przetłumaczyć maltretowanej kobiecie, że jedenym, słusznym rozwiązaniem jest odejście. Kobieta, która pozwala się bić ma bardzo niskie poczucie własnej wartości, czasem wręcz czuje się winna agresji męża (gdybym była lepsza, wówczas by mnie nie uderzył- to tok myslenia takich kobiet). Przetłumacz koleżance, że ma prawo do godności- pokaż wyjście z sytuacji, daj wsparcie emocjonalne. Jednak uważaj bo to są trudne tematy - możesz zostać osądzona i źle zrozumiana- odebrana jako ta, która próbuje ingerować w sprawy rodziny. Oczywiście w razie konieczności należy wezwać policję ale to pomoże raz i nie zamknie tematu. Niech koleżanka zwróci się o pomoc do psychologa, który pomoże jej uporać się z emocjami.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-25 19:45 autor odpowiedzi: smiling

  witam jeśli zadzwonisz możesz  pźniej  żałowac - może okazać się że Oni się pogodzą a da Ciebie będzie tylko nawiść jest to trudna decyzja a co koleżanka na to na ten pomysł ? rozmawiałaś z nią?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-27 16:29 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Nie można spokojnie przyglądać się,jak na naszych oczach dzieja sie takie rzeczy.Oczywiście,że dzwonić na policję,nie można dać się zastraszyć damskiemu bokserowi.Jak uderzył raz,na pewno dalej bedzie to robił.Powinnaś porozmawiać z koleżanką szczerze.

  cwieta skomentował/a odpowiedź 2015-06-18 17:21

  Miłość to złożone pojęcie ,wszystko zależy od życzliwości sąsiedzkiej. Mój przykład jest bardziej drastyczny. Mama która dała mi życie była bita przez tą pseudo życzliwość .Ponieważ zabrano jej umysł.Skazując ją na śmierć .Kocham cię Polsko!

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2012-12-15 15:19 przez nikita1234

  Co dalej mam robić?

  Witam, mam pytanie, jestem po ślubie 10 lat mam 2 dzieci (7 i 2 lata), niestety mąż pracuje w norwegii i nie interesuje się nami, wraca na święta i tylko się kłócimy, ostatnio podniósł na mnie ręke jak  trzymał najmłodsze dziecko, malec strasznie to przeżył, nie chce dalej już z nim być, ale zagrozi...

  kategoria: Małżeństwo

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Małżeństwo

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania