Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-07 13:48 autor: eremitka52

30 877 odsłon

Wiek a odchudzanie

jestem emerytką,mam dużą nadwagę,podwyzszony choresterol,mam 60 lat i chcę schudnąć i obniżyć poziom choresterolu,co robić? Odchudzam się prawie cale życie,byłam w Przchodni do Walki z Otyłością,nic nie osiągnęłam.Proszę doradzić co robić.

Pozdrawiam.K.

 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-08 09:13 autor odpowiedzi: Trener Wellness / Instruktor Prawidłowego Odzywiania

  Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem w tym przypadku bedzie zgłoszenie się na konsultacje i badanie po którym dostanie Pani rzetelne informacje oparte na dokładnym wywiadzie. Udzielanie ogólnych informacji przy Pani wieloletnim odchudzaniu moze być nie trafne i stratą czasu zwłaszcza po wizytach w przychodni dlatego serdecznie zapraszam na skorzystanie z bezpłatnej 1 wizyty.

  Pozdrawiam

  Chcesz schudnąć zdrowo bez efektu JO-JO ? Oczyścić Organizm ? Podnieść energię i samopoczucie ? Pozbyć się dolegliwośći dietozależnych ? Zadzwoń

  Ocena odpowiedzi 4 7

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-22 22:43 autor odpowiedzi: Elżbieta Kasztelaniec - Mikrobiolog, Specjalista Dietetyki Medycyny Chińskiej

  Odnosnie racjonalnego odchudzania proponuje zgłosić się na konsultacje do dietetyka. Należy to robić pod konktrolą fachowców. 

  Odnosnie podwyższonego cholesterolu to w dużej mierze jest to zależne od składników odżywczych jakie dostarczamy do organizmu. Polecam ksiązkę Dr Ratha "Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałow serca, tylko my ludzie". Jest tam doskonale wytłumaczone jak istotne dla naszego zdrowia są minerały i witaminy. Bardzo ważnym czynnikiem jest kompleksowe dostarczenie ich do ogranizmu, wtedy działają w tzw. synergii. 

  W przypadku niedoboru witamin i minerałów wskazane jest dostarczenie tego w formie naturalnych suplementów, jednioczesnie zwracając uwagę na to co jemy (min 5 porcji warzyw i owoców dziennie) oraz ruch. W tym wieku warto zmobilizować sie na 30 minutowy spacer. 

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

  Ocena odpowiedzi 5 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 23:39 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Dietetyk to podstawa- ruch, proszę dbać o zdrowie

  Ocena odpowiedzi 2 8

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-17 23:27 autor odpowiedzi: Eska1954

  Z wiekiem metabolizm zwalnia i utrata wagi idzie wolniej,jednak jest możliwa pod okiem dietetyka.Gorzej też się chudnie po ciągłym stosowaniu różnych diet.Myślę,że odpowiednio dobrany jadłospis,połączony z niewielkim nawet,ale systemetycznym wysiłkiem fizycznym na pewno pomogą.Cholesterol też zbija się ruchem.

  Oceń odpowiedź 0 13

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-23 21:00 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Trzeba zmienić sposób odżywiania i nie nazywać tego dietą.Jeść mięso drobiowe,najlepiej gotowane lub parowane,unikać potraw tłustych i ciężkostrawnych.Pieczywo białe zastąpić ciemnym,a ziemniaki kaszami do tego dużo warzyw,oprócz zdrowego odżywiania koniecznie ruch.Ja chodzę z kijkami codziennie 7km.Obniżył mi się znacznie poziom cholesterolu,cukier też mam w normie(a zaczynały się kłopoty z cukrem) i schudłem 10kg.Wymaga to trochę uporu i wyrzeczeń,ale warto,bo i samopoczucie lepsze.

  Ocena odpowiedzi 3 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-28 00:18 autor odpowiedzi: smiling

  Ciężko radzić jak samemu ma się tą przypadłość - wiele razy robiłem diety między innymi 13 dniow pewnie że leciałem z wagi  - skutku jojo nie było lecz uważałem co jem  , po jakimś czasie wracałem do swojej wagi i nie wytrzymywałem narzuconych przez siebie rygorów .Powiem tak nie jadam dwóch dań, odrzuciłem ziemniaki  i chleb , herbaty nie piję bo nie lubię gorzkiej wypijam wodę nie gazowana i to pomaga . Lecz później mam problem brakuje mi gorzkiej czekolady a ona niestety nie pomaga lecz kusi- jeśli będziesz stosować jedzonko tak jak ja na pewno pomoże lecz musi być dużo wyrzeczeń

  Ocena odpowiedzi 1 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-19 15:30 autor odpowiedzi: Eska1954

  Polecam dietę oczyszczającą dr.Ewy Dąbrowskiej.Jest to bardzo zdrowy post oparty na warzywach i owocach,który powinien trwać conajmniej 2 tyg.a najlepiej 6.Po takim oczyszczeniu organizmu należy zdrowo się odżywiać wg ustalonych zasad.Organizowane też są turnusy z taką dietą(proszę szukać w google).Moja znajoma była na takim turnusie 2 tygodnie.Mineło już 8m-cy i schudła 23kg.Oczywiście zmieniła styl życia,zdrowo się odżywia i dużo spaceruje.Bardzo jej dopinguję,aż miło patrzeć jak się odmieniła.

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-19 21:21 autor odpowiedzi: smiling

  zmniejszyć ilość pożywienia, odstawić całkowicie smażone,odstawić całkowicie słodkie oczywiście cukier też , jeść duże warzyw gotowanych, wędliny chuda z wyższej półki to znaczy bez wszelkich dodatków , wiem bo moja waga wynosiła stówęa teraz po 2 miesiącach jest 8 z przodu - całe życie mam z tym problemy cukrzyca się odezwała  i choroba serca nie pozwala na otyłość,chodzę praktycznie   nie nasycony lecz pomaga. Różne diety stosowałemlecz to tylko na jakiś czas było dobre wytrwałości pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ćwiczenia, Fitness

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy