Porady - pytania i odpowiedzi

2014-07-29 13:41 autor: michasia

26 173 odsłon

Wybroczyny na nogach

Mam 56 lat, jestem kobietą, mam wybroczyny na nogach. Pojawiły się około 1.5 roku temu malutko pojawiły się około 1.5 roku temu na jednej nodze tej z żylakami . Badanie dopplera zrobione 2 m-ce temu (uszkodzone zastawki, żyły głebokie bez zmian) nie wykazało w zasadzie żadnego pogorszenie w porównaniu do tego sprzed 10 lat. Dbam o siebie, regularnie uprawiam nordic -walking, ćwiczę. Rok temu miałam zwichnięcie stawu i leki przeciw zakrzepowe. Od tego momentu bardzo się pogorszyło, mam na drugiej nodze również, biorę rózne preparaty np.cyclo 3 , różne żele uszczelniające. BCzasami trochę lepiej brązowieją a potem wychodza nowe ...

Badania krwi prawidłowe. Dermatolog stwierdził że raczej to nie ta przyczyna.

Proszę o poradę co dalej robić .

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-09-03 00:27 autor odpowiedzi: koneser

    Spróbuj zastosować aparat Venowave. Bardzo pomaga przy różnych następstwach niewydolności żylnej.

    Ocena odpowiedzi 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-09-03 00:27 autor odpowiedzi: ulka60

    Myślę, że na takie dolegliwości dobrze by Ci zrobiły oklady borowinowe i kompleksowe działanie dla zdrowia nóg. Cały taki paiet znajdziesz w - "W trosce o Twoje nogi". Gwarantują działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a nad całą kuracją czuwa lekarz. Polecam!

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-09-03 00:27 autor odpowiedzi: Dana102

    Ja smaruję sobie maściami z kasztanowcem bo to pomaga.

    Ocena odpowiedzi 1 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-09-03 00:29 autor odpowiedzi: Gotwin

    Rozumiem że nie chodzi ci o tak zwane pajączki, czyli pękające naczynka. te zminy sa opisane np. na tej stronie - [url]

    Myślę ze masz to samo co ja, czyli zapalenie żył powierzchniowych. Oczywiście trzeba się juz z tym pogodzić bo mam to 11 lat. Oczywiście trzeba brać coś przeciwzakrzepowego czyli dojelitową aspirynę. Na nogi detralex w tabletkach i żel do smarowania na przemian z czymś z kasztana. W Polsce są pochodne detralexu - podróbki kiepskiej jakości, oryginały kupisz bez recepty na Słowacji. Sprawdź czy nie masz cukrzycy typu II. Musimy dbać o te nogi mimo że nie będzie widac poprawy. Gdy się pogorszy pojawiają sie niegojace się rany, a przy cukrzycy moze byc nieciekawie. Jak możesz nosić skarpety uciskowe to są one wskazane. Ja nie mogę w nich wytrzymać nawet pół godziny. Oczywiście sport jestw jak najbardziej wskazany. Pozdrawiam :-)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-09-03 00:29 autor odpowiedzi: ciotka Klotka

    Mam to samo co Ty opisujesz i taką samą diagnozę czyli żadną. Koniec końców, po wielu różnych opiniach lekarzy zostawiłam to i tak przeszłam do porządku dziennego, mówiąc,że" taka moja uroda".

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-04-12 22:24 autor odpowiedzi: JANKA0454

    Witam ,ja juz opisywalam swoje zmiany na nogach ,czyli brazowe plamy na przodzie nog i robilam doplera i wszystko ok .u dermatologow bylam juz chyba u 4 i nikt nic nie wie mascie przypisuja i bez skutku ,zrobi sie maly siniak i to sie rozleje w brazowa plame .Wyniki mam niby dobre ,oczywiscie ze cholesterol mam za wysoki i biore juz prawie rok ZAHRON. i za wysoki wynik tarczycy ,ale lekarze twierdza ze to nie przyczyna .i juz niczego nie szukam bo to nie ma sensu blagac o jakiekolwiek badania ,bo nasza sluzba zdrowia na nic nie ma pieniedzy i czasu ,nadmienie tez ,ze czekajac na wizyte do endokrynologa pol roku okazalo sie ze pani doktor nie zrobila mi nawet EKG ,bo sie spieszyla i poprostu prosilam i tak mnie zbyla nastepna wizyta ktora dopiero bedzie w listopadzie -bo taka kolejka .POZALOWANIA GODNE.Moze ktos mi poradzi co to za choroba bede bardzo wdzieczna.

    Ocena odpowiedzi 2 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-09-29 22:51 autor odpowiedzi: JANKA0454

    Kochani po  tak dlugim czasie trafilam do kliniki na oddzial dermatologiczny i zrobiono mi dokladne badania i stwierdzono TWARDZINAOGRANICZONA/OBUMIERANIE TLUSZCZOWATE SUSP. i teraz czeka mnie raczej dlugie leczenie .

    Ocena odpowiedzi 0 4

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania