Porady - pytania i odpowiedzi

2013-11-06 10:35 autor: monika_roj

10 256 odsłon

Czy są jakieś nieoperacyjne metody na usuwanie żylaków?

Na nodze mam dużego żylaka, jest dość mocno wystający. Bardzo boję się operacji, czy wie ktoś o nieoperacyjnych metodach usuwania żylaków? Czy jest jakaś szansa na uniknięcie operacji w moim przypadku?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-11-09 09:40 autor odpowiedzi: dabb

  Jest taki zabieg, nazywa się SKLEROTERAPIA. 

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-09 15:34 autor odpowiedzi: basiar2002

  Zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o skierowanie do chirurga naczyniowego , gdzie lekarz specjalista ustali i pomoże w leczeniu żylaka i zastosuje odpowiednią terapię w stosunku do Twojego schorzenia.

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-09 15:37 autor odpowiedzi: krzysztofsk1

  Znakomitą metodą leczenia zmian żylakowych na kończynach dolnych jest skleroterapia. Ma niewiele ograniczeń, a wiele zalet. Po zabiegu pacjent od razu wraca do pełnej aktywności. 

  Zabieg polega na podaniu do chorobowo zmienionego naczynia roztworu Aethoxysklerolu w formie płynu lub piany. Po podaniu Aethoxysklerolu naczynie zapada się i blednie. Opaska elastyczna noszona przez pacjenta po zabiegu ma zapobiec wtórnemu napływowi krwi i rekanalizacji zamkniętego wcześniej naczynia. Po zabiegu dochodzi do stanu zapalnego i włóknienia żylaka, co w trwały sposób powoduje jego zamknięcie. 

  Zasadniczym ograniczeniem terapii jest tak mała średnica naczynia, że technicznie nie jest możliwe podanie do jego światła sklerozantu. Dlatego laserowe zamykanie naczyń i skleroterapia wzajemnie się uzupełniają. 

  Zabieg nie jest bolesny i poza opaską uciskową, którą pacjent musi nosić przez kilka dni po zabiegu, nie ma innych ograniczeń. 

  W przypadku mniej zaawansowanych zmian do ich leczenia stosujemy metodę zamykania naczyń laserem 

  Zabieg w zależności od specjalisty kosztuje od 200 do 400 zł

  Oceń odpowiedź 4 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-12 00:22 autor odpowiedzi: gajmar

  Można zastosować laserowe usuwanie żylaków (nowoczesna małoinwazyjna metoda w której żyła zamykania jest od środka laserem).

  Zabieg laserowego usuwania żylaków jest zabiegiem małoinwazyjnym, który niesie za sobą dużo mniejsze ryzyko powikłań w postaci krwiaków, siniaków niż zabieg tradycyjnego usuwania / wyrywania żylaków.

  Oceń odpowiedź 1 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-12 10:53 autor odpowiedzi: MariolkaP

  Też o tym słyszałam, ale metoda niestety droga. Może ktoś zna tani ośrodek, bo tez szukam?

  Oceń odpowiedź 2 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-25 19:35 autor odpowiedzi: smiling

  witam aktywność fizyczna , dieta , robienie przerw przy zbyt długim siedzeniu czy staniu, to jest dbanie o swoje nogi dobrze jest zastosować masaże, wesprzeć żelem czy tabletkami  np.Diosminexem

  Oceń odpowiedź 2 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-25 22:16 autor odpowiedzi: smiling

  witam aktywność fizyczna , dieta , robienie przerw przy zbyt długim siedzeniu czy staniu, to jest dbanie o swoje nogi dobrze jest zastosować masaże, wesprzeć żelem czy tabletkami  np.Diosminexem

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-09-17 10:59 autor odpowiedzi: zombi

  Miałem problemy z żylakami doradzono mi ,stanie na palcach i piętach 3xdziennie po 10 czwiczeń jednorazowo,zapobiegło to dalszemu rozwojowi żylaków ,dotych czasowe przestały pęcznieć i pobolewać ,jakby zanikały lecz trwa to dopiero 1 miesiąc zakładam że po drugim miesiącu będzie lepiej ,pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania