Porady - pytania i odpowiedzi

2014-06-01 19:00 autor: Majka5da

36 445 odsłon

Jakie badania na ból kości, mięśni nóg od pośladów do kolan.

Bolą mnie kolana od kilku lat. bolą coraz gorzej - lekarz pierwszego kontaktu przepisywał mi różne tabletki, ale nigdy nie pomogły. W końcu zrobiłam prześwietlenie i czekam w kolejce do ortopedy. Ale olą mnie też obie nogi od pośladków aż do kolan i tu mi lekarz pierwszego kontatku powiedziała że to zapewne od kręgosłupa i kazała ćwiczyć. Bolą mnie te nogi i w dzień i w nocy. budzę się z bólu i przewracam się z boku na bok żeby poszukać najmniej bolesnej pozycji do zaśnięcia. Nie wiem czy bolą mnie kości nóg czy mięśnia. Na prześwietlenie kręgosłupa lekarka powiedziała że mi nie da bo robiłam niedawno prześwietlenie kolan. Rozumiem to ale czy jak będzie wiadomo że boli od kręgosłupa to da się z tym cos zrobić ?. A jeśli nie od kręgosłupa to od czego ? Jakie badania zrobić na ból nóg ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-06-05 20:06 autor odpowiedzi: babciela

  Wyglada na ból pochodzenias kręgoslupowego- lekarka moze dac skierowanie na przeswietlenie- dawka TK jest 10- krotnie wieksza.

  Nie zapominaj o szalejacej boreliozie.

  Majka5da skomentował/a odpowiedź 2014-07-23 21:18

  Dziękuję bardzo za odpowiedż. :)

  Ocena odpowiedzi 0 7

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-10 00:33 autor odpowiedzi: ulka60

  Też mam podobnie i nie wiem co z tym zrobić. Słyszałam, że sanatrouim rewelacyjnie pomaga

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-10 00:36 autor odpowiedzi: Leon-Gdańsk

  Witam

  Żadne leczenia prowadzone przez lekarzy nie są w stanie zlikwidować bólu - choroby reumatycznej narządów ruchu. Medycyna akademicka leczy objawy /skutki/ a nie przyczyny choroby. Jak podaje K. Romanowski, krajowy lekarz medycyny chińskiej, jest to medycyna komercyjna. Podobne problemy chorych osób z narządami ruchu może Pani znaleźć  w internecie tysiące.

  Jest tylko jedna droga umożliwiająca opanowanie chorób narządów ruchu. Przedstawiam ją w poście z dnia 23.03.14 pt. "Medycyna naturalna w leczeniu chorób reumatycznych", /Wątek: Medycyna praw natury /reumatyzm/; tematy:choroby, badania, terapie/. Aby opanować reumatyzm należy wiedzieć co robić, jak robić i dlaczego to pomaga. W wielu moich postach te sprawy przedstawiałem. Wymaga to dużo dyscypliny wewnętrznej. Nauczeni jesteśmy przez lekarzy brać tylko pigułki przez jakiś czas i sprawa załatwiona.W naturalnym leczeniu reumatyzmu musi być stosowana zasada - nasze zdrowie w naszych rękach.

  W Pani wypadku, gdy reumatyzm trwa tak długo, szczególnie będzie to wymagało dużo samozaparcia. Mnie reumatyzm atakuje wszystkie narządy ruchu już ponad 50 lat. Jestem sprawny fizycznie i nie przśladują trwałe bóle. Musi Pani uwierzyć w siebie - optymizm jest nieodzowny.  Pozdrawiam.

   

   

  Majka5da skomentował/a odpowiedź 2014-07-23 21:18

  dziękuję bardzo za odpowiedż, pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 1 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-10 00:37 autor odpowiedzi: Ha_na

  Nie zapominaj o szalejacej boreliozie.


  Czy można prosić o sprecyzowanie tego zdania, ponieważ mam podobne dolegliwości. 

  Jaki to  ma związek z boreliozą? Czy objawy moga byc podobne?

  adrianzwarszawy skomentował/a odpowiedź 2015-02-21 13:33

  Przy tej chorobie występują bóle stawów jednakże nie należy od razu zganiać winy na boreliozę, w większości przypadków dolegliwości wynikają z innych chorób. Borelioza to paskudna choroba, może ujawnić się dopiero po paru latach dlatego nie należy jej lekcewarzyć ale też podejść do tematu z dystansem i na chłodno ocenić wszystkie dolegliwości i na podstawie dodatkowych badań dopiero wyciągać wnioski.

  Ocena odpowiedzi 2 7

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-10 00:37 autor odpowiedzi: dzidek49

  Miałem podobne objawy przez długi czas. W końcu leczący moje choroby kardiologiczne/nadciśnienie, wieńcówka, stan pozawałowy/ lekarz kardiolog zlecił badania przepływów, usg jamy brzusznej w wyniku których wykryty został poważny tętniak aorty brzusznej. Po chirurgicznym usunięciu tętniaka rok temu bóle nóg ustąpiły. Prawdopodobnie przyczyną tych bólów były zaburzenia krążenia od tego tętniaka.

  Ocena odpowiedzi 2 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-08 19:59 autor odpowiedzi: smiling

  to niech da skierowanie na rezonans magnetyczny  pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-08 20:00 autor odpowiedzi: smiling

  to niech da na rezonans magnetyczny pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania