Porady - pytania i odpowiedzi

2016-06-19 02:24 autor: WhiteAngels23

4 578 odsłon

Kręgosłup: Czy to faktycznie sie mogło zrosnąć po mimo tego,że nadal odczuwam ból

Witam.Od 3 miesięcy borykam się z problemem kręgosłupa.Dokładnie chodzi o kręgosłup lędźwiowy.Ból(nie jest on ciągły,ale czuję straszne uciski które powodują rwanie do lewej nogi i na całym odcinku lędźwiowym.) pojawia się tam gdzie jest kość ogonowa.Ciężko mi jest wysiedzieć w jednej pozycji,nie mogę położyć się na plecy a jeśli chodzi o chodzenie,to chodzić mogę,ale nie szybko bo zaraz odczuwam ból. Wiadomością od lekarza rodzinnego była najpierw rwa kulszowa,potem miałam robiony rentgen i na nim pokazano złamanie krawędzi trzonu,lekarz rodzinny również to potwierdził i dostałam skierowanie do ortopedy oraz na SOR,bo tam jak stwierdził lekarz szybciej się dostanę.No i tak zrobiłam udałam się na SOR i tam również lekarz stwierdził już:,,Złamanie Górnej Krawędzi Trzonu L-5,, po czym wypisał mi skierowanie do ortopedy w szpitalu.Ortopeda stwierdził,że te zdjęcia z RTG nie są,aż tak bardzo wyraźne,jednak zalecił noszenie przez 2 miesiące gorsetu (Pan Doktor dał mi szanse,że to samo może się zrosnąć) i po tych 2 miesiącach miałam się pojawić z powrotem na wizytę.No niestety dalej odczuwałam bóle,dostałam skierowanie na tomografię komputerową.Opis z tomografii komputerowej:
Badanie TK odcinka kręgosłupa L3-S. Dane ze skierowania:Stan po złamaniu L5. Trzon L5 ma obniżoną wysokość w przednim odcinku,jego górna płytka graniczna jest nierówna,zagłębia się w przednim odcinku w kierunku trzonu,co powoduje obniżenie wysokości trzonu.Przy przedniej krawędzi trzonu L5 widoczne są 3 trójkątne fragmenty kostne ze sklerotyczną otoczką.Obraz tych zmian nie do końca jest jednoznaczny-sklerotyzacja fragmentów kostnych sugeruje proces przewlekły.Wskazane porównanie z dokumentacją wcześniejszą-w różnicowaniu przebyty uraz/martwica.
Ortopeda po przeczytaniu,stwierdził że się zrosło i mogę wrócić do pracy(pracuję przez całe 8 godzin na nogach i dużo się schylam),mówiłam Panu Doktorowi,że nadal odczuwam ból po mimo tego że może i nawet się tam zrosło,3 dni temu miałam taki ucisk,że nie mogłam złapać oddechu i ani się ruszyć,ale poczułam tak,że doktor wcale mnie nie słuchał co do niego mówiłam.

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Badania i diagnostyka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania