Porady - pytania i odpowiedzi

2015-08-15 22:32 autor: Szymon135

3 217 odsłon

Problem z seminarium

Szczęść Boże. Mój wnuk od 6 lat służył nienagannie w kościele, jednak niedawno proboszcz na podstawie przypuszczeń swoich, i bez żadnych dowodów oskarżył go kradzież pieniędzy. Zabronił mu służyć i zabronił mu wchodzić na teren kościoła. Wnuk od 3 lat chce oddać się Bogu i iść do zakonu lub seminarium, Czy proboszcz moze stwarzać problemy z wystawieniem świadectwa moralności, czy to świadectwo może wydać proboszcz z innej parafii gdzie wnuk teraz służy ale nie mieszka na jej terenie i czy może iść jako syn tej drugiej parafii do seminarium lub zakonu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-08-16 07:11 autor odpowiedzi: smiling

  Witam wnuk Pani będzie miał rozmowę z proboszczem ze swojej Parafii l , opinie też wystawi Proboszcz a poza tym jak Wnuk ma zamiar wstąpić do zakonu to tam Go o wszystkim dokładnie poinformują a czy kradł czy nie -to nie mi to oceniać i wypowiadać się na ten temat, jest prawdopodobnie dorosły i wie co robi, to Jego sumienie , nie Pani czy moje, zakładam że jest wierzący chodzi do spowiedzi to jego sprawa   pozdrawiam

  smiling skomentował/a odpowiedź 2015-08-16 07:19

  do zakonu, seminarium

  Oceń odpowiedź 3 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-16 15:02 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Szanowna Pani!
  Gdy jest Pani bliżej zainteresowana kwestią seminarium, polecam lekturę Kodeksu Prawa Kanonicznego (znajdzie go Pani w Internecie), zwłaszcza od kan. 232 do kan. 264 KPK oraz od kan. 641 do kan. 645 KPK.
  Zdziwienie budzi też fakt: zakazu wejścia na teren Kościoła (!). Tym bardziej, iż nie została skierowana sprawa na drogę sądową przeciwko Pani Wnukowi.

  Powodzenia!

  Oceń odpowiedź 1 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania