Porady - pytania i odpowiedzi

2012-07-04 14:41 autor: Barbara Turon

16 137 odsłon

Jak wykazać faktyczną własność majątku?

Jestem mężatką od 4 lat w chwili obecnej chcę wnieść pozew o rozwód. Razem z mężem dwa lata temu kupiliśmy samochód marki opel vektra. Aby nie ponosić wysokich kosztów opłat samochód zarejestrowaliśmy na ojca małżonka, a współwłaścicielem został mąż. Samochód służył mi do jazdy do pracy. W chwili obecnej teść zabrał mi kluczyki i powiedział, że samochód jest jego. Wiem, że prawnie jest jego, ale jak w sądzie mogę wykazać, że to myśmy kupili ten samochód, tymbardziej, że mąż jest współwłaścicielem naszego i nie naszego auta. Jak to zrobić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-28 19:45 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Jeżeli nie dojdziecie do porozumienia polubownie pozostaje tylko droga sądowa.Trzeba udowodnic że samochód kupowliście wspólnie,może zeznania dealera u którego kupowaliście auto,lub innego świadka.Nie powinnaś się zgodzić na oddanie kluczyków.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 19:50 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Nie wiem,czy uda ci się cokolwiek udowodnić,skoro samochód jest kupiony i zarejestrowany na teścia.Tak właśnie kończą się sytuacje kiedy chcemy uniknąć kosztów,a tracimy wiele wiecej.

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 21:11 autor odpowiedzi: smiling

  sprawa jest ciężka do udowodnienia nawet jeśli dealer zezna żeście wspólnie kupowali to zawsze Teść może powiedzieć że od niego były pieniądze i Wyście mu tylko przysługę zrobili tak może być mimo że będzieto kłamstwo. Druga strona to udowodnienie ,że to były Wasze wspólne pieniądze a nie Teścia

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania