Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-16 18:33 autor: koronka

6 886 odsłon

Wózek inwalidzki

Jak  załatwić  wózek  inwalidzki dla  starszej  osoby 85 lat?  Czy koszty tego wózka  są  refundowane ?  Od  czego to zależy?  Ile  czasu trwa  załatwianie  tego  wózka?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-17 23:28 autor odpowiedzi: bacha52

    Jeśli pacjent ma problem z wpłaceniem udziału własnego przy zakupie sprzętu ortopedycznego lub potrzebuje sprzęt rehabilitacyjny, który nie jest refundowany przez NFZ powinien zwrócić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.Jeśli wózek został już przyznany przez NFZ, pacjent może się starać się o refundacje z tej placówki. W niektórych województwach wymagane jest aby to pacjent uiścił najpierw swój wkład własny a następnie PCPR po przyznaniu refundacji zwraca te kwotę pacjentowi. Instytucje te mogą dofinansować do 150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na wózek (jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ);Wózek przysługuje raz na 5 lat.Tak było nie jestem pewna jak jest dziś.

    Oceń odpowiedź 0 16

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urządzenia, przyrządy, akcesoria

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania