Porady - pytania i odpowiedzi

2014-01-23 20:27 autor: Eska1954

5 177 odsłon

Bielenie drzew owocowych

Pytanie do działkowców.

Czy bielenie drzewek poza wględami estetycznymi ma sens?Jeżeli tak to czym najlepiej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-23 20:57 autor odpowiedzi: indricotherium

  Bielenie drzew owocowych poza estetycznym większego sensu nie ma.Utarło się myślenie,że pobielone drzewo nie nagrzewa się od promieni słonecznych w pogodne dni późną zimą i jest bardziej odporne na nocne mrozy.Drzewa zaaklimatyzowane w naszych warunkach radzą sobie same.Nie bielę i żadnych problemów nie ma.
  A jak już ktoś chce bielć,niech do wapna doda trochę farby emulsyjnej,dłużej wtedy ta biel pobędzie.A jak chce się żółty odcień,można dodać gliny.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-24 00:16 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Bielenie ma służyć ochronie przed słońcem - tak przynajmniej słyszałam. Maluj pędzlem bądź metodą natryskową. Jako farby używa się zawiesiny wapna. Zabieg wykonujemy wczesną zimą.

  Oceń odpowiedź 1 11

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-08 05:11 autor odpowiedzi: smiling

  biały kolor odbija promienie słoneczne i chroni przed nagżanim  i odpażeniem  kory. Zamiast wapna można stsować osłanianie grubym papierem, czy też słomą

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-08 08:35 autor odpowiedzi: Kormoran

  Bielenie drzew owocowych wykonuje się w celu zabezpieczenia pni i kory drzew przed uszkodzeniami, wynikającymi z nagłych zmian temperatury. Uszkodzenia mrozowe drzew powstają przeważnie po okresowym ociepleniu i rozhartowaniu zewnętrznych tkanek kory i drewna.Bielenie drzew owocowych należy wykonać nie później niż na początku stycznia, a najlepszy termin bielenia drzew to druga połowa grudnia. W przypadku spłukania części wapna przez deszcz, zabieg należy wykonać ponownie, dbając aby pnie drzew owocowych były pobielone aż do początku marca.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-14 14:22 autor odpowiedzi: angru46

  Swieże wapno naniesione na pnie drzewek nie tylko chroni w zimie przed nagrzaniem ale zabija wszelkie robactwo które przed zima sie schroniło,A w starym zwyczaju to na jesień drzewka sie okrecało słoma po to by robactwo  w nie weszło ,a na sw. Szczepana słome sie  zdejmowało i paliło wraz z robactwem które sie w nim zagniezdziło.

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ogród: porady

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania