Ludzie często serwują sobie drinki późnym wieczorem wierząc, że to pomoże im się zrelaksować i wpłynie na lepszy sen. Jednak z nowego badania wynika, że jest odwrotnie: alkohol utrzymuje organizm w stanie gotowości do przywracania sobie siły i regeneracji, co czyni sen trudniejszym i zwiększa prawdopodobieństwo wcześniejszego obudzenia się i odczuwania zmęczenia w ciągu następnego dnia.
Nie tylko mężczyźni chrapią. Kobiety nierzadko zaczynają mieć problemy z tą dolegliwością w okresie okołomneopauzalnym. Nie tylko jest nieprzyjemna i często przeszkadza partnerowi, ale może stanowić również objaw zaburzeń oddychania, takie jak bezdech senny. Uczeni odkryli, że w przypadku starszych kobiet chrapanie wiąże się z rozwojem zaburzeń poznawczych.
Cierpisz na bezsenność? Wypij szklankę soku wiśniowego dwa razy dziennie, a łatwiej ci będzie rozwiązać ten problem. Naukowcy twierdzą, że wiśnie mają wpływ na dobry nocny sen.
Kosmetyki i zabiegi estetyczne są dziś dostępne dla każdego, ale nie tylko one mogą przyczynić się do jak najdłuższego zachowania młodego wizerunku. Codzienne mądre wybory dotyczące np. diety i aktywności pozwolą długo cieszyć się młodzieńczym wyglądem.
Małe zmiany w diecie, niedostateczna aktywność i nieodpowiedni sen są związane z długoterminowym przyrostem masy ciała.
Lekarze miewają problemy z odróżnieniem oznak demencji od objawów innych chorób, wynika z nowych badań. Powszechnie zakłada się, że osłabienie pamięci w starszym wieku to pierwszy objaw demencji, ale szczególnie niepokojący jest jednocześnie fakt, że lekarze często nie są w stanie adekwatnie ocenić objawów.
Smażone jajka, boczek, pączek z czekoladą - cokolwiek należy do ulubionych, aczkolwiek niezdrowych śniadań, bywa chętniej wybierane po nocy, która nie cechuje się porządnym, głębokim snem.
Jeśli chce się stracić dodatkowe kilogramy, należy przede wszystkim unikać stresu i zapewnić sobie odpowiednią ilości snu, twierdzą naukowcy z Kaiser Permanente's Center for Health Research w Portland.
Wielu ludzi utożsamia emeryturę z wypoczynkiem, wiecznymi wakacjami i wysypianiem się. Dla niektórych jednak zakończenie kariery zawodowej może być początkiem depresji. Dzieje się tak dlatego, że emerytura to zupełnie nowy etap w życiu, a jako taki nieodłącznie wiąże się ze zmianami, które czasem trudno zaakceptować.
Wiadomo powszechnie, że niedobór snu negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Wśród pejoratywnych aspektów niedospania są: gorsze samopoczucie, osłabienie, obniżona sprawność fizyczno-intelektualna, zaburzenia metabolizmu. Te ostatnie mogą powodować problemy z utrzymaniem właściwej wagi. Teraz problem z otyłością okazuje się być jeszcze intensywniejsze, bowiem uczeni odkryli, że niedostateczna ilość snu sprzyja objadaniu się.
Nie wysypiasz się? To może mieć konsekwencje zarówno dla zdrowia, jak i codziennego funkcjonowania. Przekłada się również na zdolności oceny sytuacji i umiejętności podejmowania rozważnych decyzji, w tym finansowych - wynika z nowych badań.
Odpowiednia ilość niezakłóconego snu to bardzo istotny czynnik dobrego stanu zdrowia. Zaburzenia snu przyczyniają się do rozwoju rozmaitych chorób, obniżają odporność i zwiększają ryzyko wielu dolegliwości.
Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez nowych technologii. Takie urządzenia, jak telewizory, telefony komórkowe czy komputery istotnie zmieniły sposób na życie. Niemal wszyscy przyznają, że na lepsze. Okazuje się jednak, że użytkowanie tych nowoczesnych sprzętów ma też negatywne konsekwencje - np. zaburza sen.
Czuć się dobrze z samym sobą oznacza zwiększyć pewność siebie, ale nie tylko. Okazuje się, że optymiści i ludzie szczęśliwi dłużej pozostają emocjonalnie i fizycznie zdrowi.
Menopauza może sprawić, że kobiety czują się, jakby nie miały kontroli nad własnym ciałem. Na szczęście istnieją sposoby, aby złagodzić jej objawy i niekoniecznie musi chodzić o farmaceutyki, pewne modyfikacje w codziennym stylu życia pomagają uśmierzyć dotkliwe symptomu klimakterium.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni