Zmiana czasu ma na celu lepsze wykorzystanie światła słonecznego, a więc pewne oszczędności, a także pozytywny wpływ na samopoczucie. 31 marca należy przesunąć wskazówki zegarów z godz. 2.00 na 3.00. Niestety taka modyfikacja jest dla niektórych problematyczna.
Daje się zauważyć, że siedzenie do późna wiąże się z częstszym sięganiem po przekąski - po prostu dłuższe pozostawanie aktywnym prowadzi do wzmożonego zapotrzebowania na jedzenie, twierdzą naukowcy z USA.
Czujesz się niepewnie w związku i ciągle odczuwasz lęk o tę relację? To może zaszkodzić twojemu zdrowiu.
Życiowi partnerzy często narzekają, że czują niedocenieni. Nowe badania uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley sugerują, że jedną z przyczyn takiego status quo może być kiepski sen...
Kobiety cierpiące na bezdech senny mają na ogół wyższy stopień uszkodzenia mózgu niż mężczyźni z tym zaburzeniem, wynika z uczonych z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA).
Utrata na wadze może pomóc ludziom z nadmiarem kilogramów lepiej sypiać.
Współczesne środowisko życia, dieta oraz określone elementy dzisiejszego stylu życia sprawiają, że w organizmie gromadzą się liczne toksyny. Nie trzeba jednak podejmować specjalnej terapii, by zmienić ten stan rzeczy, potrzeba trochę wiedzy i siły do wprowadzenia kilku modyfikacji, a będzie można zaobserwować pozytywne efekty dla zdrowia.
Stosowanie wyciągu z konopi pomaga złagodzić bolesną sztywność mięśni u chorych na stwardnienie rozsiane (multiple sclerosis, MS).
Rola określonych hormonów w zdrowym starzeniu się i możliwości osiągnięcia długowieczności to temat powszechnie zgłębiany przez gerontologów. Zaburzenia hormonalne mogą prowadzić do rozmaitych chorób lub po prostu kiepskiego samopoczucia i przyspieszenia procesu starzenia się.
Palacze mogą liczyć na mniej godzin snu i gorszą jego jakość niż ci, którzy są wolni od nałogu, sugerują nowe badania.
Światowa Organizacja Zdrowia niedawno uznała hałas środowiskowy za szkodliwe zanieczyszczenie, które ma niekorzystne skutki psychospołeczne i fizjologiczne. Nowe badania sugerują, że mieszkańcy narażeni na wysoki poziom hałasu, doświadczają wyższego ryzyka irytacji lub zaburzeń snu, co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.
Niedobory snu wiążą się z rozwojem agresywnych nowotworów piersi. Uczeni odkryli związek między niedostateczną ilością snu a biologicznie bardziej agresywnymi nowotworami, jak również prawdopodobieństwem ich nawrotu.
Jakość snu pogarsza się wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej dotyczy nas ryzyko wystąpienia dolegliwości takich jak bezsenność, bezdech senny i chrapanie, mówią lekarze.
Wiele kobiet doświadcza bezdechu sennego, dotychczas sądzono zaś, że dolegliwość dotyka głównie mężczyzn.
Hałas dociera do nas niemal zewsząd - z ulicznego ruchu, megafonów, radia sąsiada, etc. Tymczasem nadmierny, ciągły rumor wiąże się z wyższym poziomem stresu i rozmaitymi dolegliwościami. Trzeba więc chronić się zbyt często towarzyszącym nam szumem.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni